Fen Fakültesi’nde Kepler Atıldı

AJANS ÜNİVERSİTE – Berfu GÜRLE

Mezuniyet töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İ.Ü Fen Fakültesi’nin tanıtımının yapıldığı video gösterimi ile başladı. Ardından Öğrenci Temsilcisi Burak Kay açılış konuşması yaptı. Öğrenci temsilcisi olmasının gururunu yaşadığını söyleyen Kay, mezun olan arkadaşlarına meslek hayatlarında başarılar diledi.

DSC_0034

Kürsüye İ.Ü Fen Fakültesi birincisi olan Mert Mangut davet edildi. Konuşmasında seyircilerden büyük alkış toplayan Mangut, üniversite hayatı boyunca yanında olan ve onu her daim destekleyen ailesine, yakın dostlarına teşekkür etti.

DSC_0061

“Üniversitenizin Kapıları Size Daima Açık”

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Baki Akkuş yaptığı konuşma da “Gençler, sizin geleceğiniz toplumun aydınlığı olacaktır. Alacağınız diploma hiç kuşkusuz ailelerinizin, öğretmenlerinizin ve sizlerin emek ve özverinizin, gurur verici buluşmasını temsil ediyor. Öğrencilere yeni yaşamları için tavsiyelerde bulunan Prof. Dr. Akkuş, ilk olarak doğruluktan ayrılmamalarını, gerçekçi olmalarını, kişisel çıkarlar doğrultusunda değil, ülke ve toplum çıkarları doğrultusunda çalışmalarını söyledi. Prof. Dr. Akkuş “Üniversitenizin kapıları size daima açık, üniversitenizi unutmayın, sahip çıkın ve güçlenmesine katkıda bulunun, hepinize başarılar diliyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

DSC_0075

“Bana Söz Verin”

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halis Yunus Ersöz mezun olan öğrencilerine iş hayatına adım atarken seçecekleri işler konusunda çok titiz davranmalarını söyledi. Velilerden de söz vermelerini isteyen Prof. Dr. Ersöz “Üniversite hayatları boyunca destek verdiğiniz sevgili öğrencilerimize aynı desteği iyi bir iş imkanı sağlayana kadar göstermeye devam edin, onlara her zaman destek verin” dedi.

DSC_0088

Öğrenciler Ödüllendirildi

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi birincisi Fizik bölümünden Mert Mangut, ikincisi Biyoloji bölümünden Ebru Yücebağ, üçüncüsü Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünden Nazife Tolay oldu. Dereceye giren öğrencilere plaketlerini Prof. Dr. Yunus Halis Ersöz takdim etti.

DSC_0127

Mezuniyet töreni ve tüm yapılan etkinliklerde destekte bulunan kurum ve kuruluşlara teşekkür edilerek sponsorlara da plaket verildi.

DSC_0140

Tören, bölümünü dereceyle bitiren; Matematik, Astronomi ve Uzay Bilimleri, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Biyoloji ve Fizik bölümü öğrencilerinin ödüllerini almasıyla devam etti.

Biyoloji Bölümü birincisi Ebru Yücedağ, ikincisi Sercan Uzun, üçüncüsü Ebru Keskin; Fizik Bölümü birincisi Mert Mangut, ikincisi Dovletgeldi Seyitliyev, üçüncüsü Tuğba Temel; Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü birincisi Nazife Tolay, ikincisi Damla Korkmaz, üçüncüsü Cansu Çirzi; Matematik Bölümü birincisi Yağmur Coşkun, ikincileri Haydar Ekilik ve Kemal Sustam, üçüncüsü Görkem Nur Kısaboy; Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü birincisi Emine Taş, ikincisi Ediz Çelik, üçüncüsü Aysun Günyol oldu. Dereceyle mezun olan öğrenciler kürsüye çağırılarak ödülleri verildi ve ardından tüm fakülte öğrencilerinin diploma töreni gerçekleşti.

Tören sonunda kep atılmasıyla mezuniyet töreni son buldu.