Fatih Belediye Başkanı İÜ İletişim Fakültesi’ni Ziyaret Etti

AJANS ÜNİVERSİTE-Esra MUTLU

Fotoğraf- Caner ERDOĞAN

Etkinlik öncesinde Demir, İÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nilüfer Sezer’i makamında ziyaret etti, ardından Toplantı Salonu’na geçildi. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Sezer, Demir’e davetlerini kabul ettiği için teşekkür etti.

Konuşmasına kendisini tanıtarak, hayatından kesitler paylaşarak başlayan Demir ise, 2004’ten bu yana Fatih Belediye Başkanlığı yaptığını söyledi ve Fatih’in değerli bir yer olduğunu vurguladı. İÜ Diş Hekimliği Fakültesi mezunu olduğunu hatırlatan Demir, konuşmasında halkla ilişkilerin önemine vurgu yaptı.

İÜ İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü’nden 16 Eylül 2014 tarihinde Fahri Doktora unvanı alan Demir, bütün fakültelerde iletişimle ilgili derslerin okutulması gerektiğinin altını çizdi. 12 stratejik amaçları olduğunu söyleyen Demir, bunlardan birisinin halkla ilişkiler olduğunu belirtti.

Öğrenci olduğu dönemlerden deneyimlerini sık sık öğrencilerle paylaşan Demir, konuşmasında belediye başkanı olarak edindiği tecrübelere de yer verdi.

DSC_0110
“Gençlere ve İstanbul Üniversitesi’ne Yönelik Çalışmalarımız Var”

Demir’in konuşmasının ardından üniversite sivil toplum kuruluşları olan Genç Akıl Derneği, İletişim Kulübü, Sosyal Medya Kulübü üyesi öğrenciler projelerini anlattı ve Demir’e İstanbul Üniversitesi’ne, gençliğe ilişkin faaliyetlerinin olup olmadığı, sosyal projelerin var olup olmadığı gibi sorular sordu.

Demir ise sorulan sorulara şu şekilde cevap verdi: “Gençlerin spor, sanat yönünden daha aktif olabilmeleri, kendilerini ifade edebilmeleri için özel gayretlerimiz, çalışmalarımız var. bunları ortaokuldan başlatıyoruz. İstanbul Üniversitesi ile ilgili de projelerimiz var, görüşüyoruz. Çapa ve Cerrahpaşa yerleşkelerinin olabilmesi için olağanüstü gayret gösterdik. Okullara desteğimiz var, üniversiteleri destekliyoruz.”