Evimizde Rahat Kazandık

AJANS ÜNİVERSİTE – Oğulcan ÇOKSAYAR

Prof. Dr. Turgay Atasü Spor Salonu’nda 11 Şubat Cumartesi günü oynan karşılaşmaya temsilcimiz İÜ SBK, La Tanya White, Aija Putnina, Gizem Yavuz, Sasa Cado ve Jordan Hooper beşi ile başlarken, konuk ekip ise Riquna Uneik Williams, Tuğçe İnöntepe, Rebekah Gardner, Marina Bas ve Chatilla Van Grinsven beşi ile başladı.

Karşılaşmaya iyi başlayan taraf konuk ekip Tosyalı Toyo Osmaniye GSK oldu. Rebekah Gardner ile etkili olmaya çalışan konuk ekip ilk beş dakikalık bölümü 7-9 önde bitirdi. Sasa Cado’nun bulduğu basketlerle oyuna ortak olan temsilcimiz, ilk çeyreği 17-20 geride tamamladı.

Karşılıklı basketlerle başlayan ikinci çeyrekte İÜ SBK, La Tanya Chantella White ve Sasa Cado ile etkili olurken, periyodun son beş dakikalık bölümüne 27-25 İÜ SBK üstünlüğü ile girildi. Her iki takımın da etkili bir hücum performansı gösterdiği ikinci çeyreği İÜ SBK 34-32 önde tamamladı.

Mücadelenin üçüncü çeyreğine temsilcimizin etkili oyunu ile başlandı. Rebekah Gardner ve Sasa Cado’nun karşılıklı basketlerine sahne olan üçüncü periyotta skor dengesi bozulmazken ilk beş dakikalık bölüm 43-41 İÜ SBK üstünlüğü ile tamamlandı. Üçüncü çeyreğin son beş dakikalık bölümüne girilirken, oyunun kontrolünü ele almaya başlayan temsilcimiz, karşılaşmanın son çeyreğine 53-48 önde girdi.

Karşılaşmanın son çeyreği temsilcimizin 12-0’lık serisi ile başladı. Aija Putnina, Gizem Yavuz ve Sasa Cado üçlüsü ile oyunun kontrolünü ele alan İÜ SBK, farkı 15 sayıya kadar çıkartırken, karşılaşmanın son 5 dakikalık bölümüne 64-52 temsilcimizin üstünlüğü ile girildi. Karşılaşmanın kalan bölümünde farkı çift hanelerde tutmayı başaran İÜ SBK, karşılaşmadan 75-64 galip ayrıldı.

Salon: Prof. Dr. Turgay Atasü

İÜ SBK: Kardelen Gezgin 3, La Tanya Chantella White 8, Ayşe Okul 4, Aija Putnina 11, Gizem Yavuz 12, İlayda Güner 4, Sasa Cado 23, Jordan Hooper 10.

Tosyalı Toyo Osmaniye SGK: Riquna Uneik Williams 5, Tuğçe İnöntepe 4, Saadet Aysu Keskin 4, Rebekah Jasmine Gardner 22, Büşra Akgün, Nazlı Bircan Gökdemir 2, Marina Bas 13, Chatilla Van Grinsven 14.

Periyotlar:

1.Periyot: 17-20
2.Periyot:
34-32
3.Periyot:
53-48
4.Periyot:
75-64