Evimizde Kazanmayı Bildik

AJANS ÜNİVERSİTE – Oğulcan ÇOKSAYAR

Prof. Dr. Turgay Atasü Spor Salonu’nda 26 Kasım Cumartesi günü oynanan karşılaşmaya temsilcimiz İÜ SBK, Şaziye İvegin Üner, La Tanya Chantella White, Aija Putnina, Gizem Yavuz ve Jordan Hooper beşiyle başlarken, konuk ekip MBK Doğuş Hastanesi, Donette Je Michelle Snow, Olesia Malashenko, Gülşah Akkaya, Jamierra Shante Faulkner ve Dandra Yuvett Moss beşi ile başladı.

Karşılıklı basketlere sahne olan ilk periyoda, MBK Doğuş Hastanesi’nde Donette Je Michelle Snow 8 sayılık performansı ile oyuna iyi bir başlangıç yaptı. Temsilcimiz Gizem Yavuz’un bulduğu basketlerle rakibine karşılık verirken, ilk periyot 19-16 üstünlüğümüz ile sona erdi.

İkinci periyoda etkili başlayan taraf konuk ekip MBK Doğuş Hastanesi, periyodun son beş dakikalık bölümüne 32-30 üstünlük ile girdi. La Tanya Chantella White’ın oyuna ağırlığını koymasıyla 9-0’lık bir seri yakalayan temsilcimiz, skoru 39-32’ye getirdi ve ilk yarıyı İÜ SBK 44-36 önde tamamladı.

Karşılaşmanın üçüncü çeyreği, MBK Doğuş Hastanesi’nin arka arkaya bulduğu basketlerle başladı. Periyodun ilk beş dakikalık bölümü, konuk ekibin farkı azaltma çabalarıyla geçilirken, üçüncü çeyreğin son beş dakikalık bölümüne 50-47 temsilcimizin üstünlüğüyle girildi. Rakibinin farkı azaltma çabalarına karşılık veren İÜ SBK, üçüncü çeyreği 58-51 üstünlük ile tamamladı.

Dördüncü periyoda etkili bir hücum performansı ile başlayan temsilcimiz 11-0’lık bir seri yakalayarak skoru 69-51’e taşıdı. Takım halinde hücum ve savunma anlamında etkili olan temsilcimiz farkı 21 sayıya kadar çıkartmayı başardı. Karşılaşmanın son beş dakikasına 74-55 İÜ SBK üstünlüğüyle girilirken, MBK Doğuş Hastanesi’nin farkı eritme çabaları yeterli olmadı ve karşılaşma 79-74 sona erdi. Bu skorla İÜ SBK, bu sezon kendi sahasında oynadığı üçüncü karşılaşmadan da galip ayrıldı.

Salon: Prof. Dr. Turgay Atasü

İÜ SBK: Şaziye İvegin Üner 8, La Tanya Chantella White 25, Ayşe Okul, Didem Nakaş, Aija Putnina 6, Gizem Yavuz 9, İlayda Güner 5, Özlem Yenidünya, Sasa Cado 15, Müyesser Ceyda Domaç, Jordan Hooper 11.

MBK Doğuş Hastanesi: Donette Je Michelle Snow 18, Emel Ecem Güler, Melis Talay, Rana Derin 7, Olesia Malashenko 14, Gülşah Akkaya 4, Jamierra Shante Faulkner 21, Dandra Yuvett Moss 10.

Periyotlar:

1.Periyot: 19-16
2.Periyot: 44-36
3.Periyot: 58-51
4.Periyot: 79-74