Evimizde Engel Tanımadık

AJANS ÜNİVERSİTE- Ozan ÖZEN, İrem TURHAN

Fotoğraf- Ozan ÖZEN, Gülçin CEYLAN

Prof. Dr. Turgay Atasü Spor Salonu’nda gerçekleşen mücadeleye temsilcimiz İÜ BGD Özge Yavaş, Şaziye İvegin Üner, Kamile Nacickaite, Nevin Vatansever, Courtney Paris beşiyle, Edirne Belediyesi Edirnespor ise Lindsey Marcie Harding, Luca Ivankovic, Özge Kavurmacıoğlu, Ayşe Cora, Marissa Jo Coleman beşiyle maça başladı.

İlk çeyreğe İÜ BGD basketle başladı. Ardından savunmada konsantrasyon kaybı yaşayan temsilcimiz Edirne ekibinin 5-0’lık serisine engel olamadı ve Edirne Belediyesi Edirnespor 5-2 öne geçti. Sonrasında toparlanan temsilcimiz dengeyi yakalamayı başardı ve çeyreğin geri kalan süresi karşılıklı basketlerle geçti ve çeyrek 20-20 eşitlikle sona erdi.

İkinci periyotta üstünlüğünü hissettiren ekibimiz rakibine karşı iyi bir hücum performansı sergilemeyi başardı. Çeyreğin ilk 5 dakikası 34-28 temsilcimiz lehine geçti. Hücumdaki başarısını savunmaya da yansıtan İÜ BGD devre yaklaşırken 8-0 seri yakaladı ve skoru 42-30 yaptı. Periyodun sonunda da hata yapmayan temsilcimiz devreye 45-32 önde girmeyi başardı.

Üçüncü çeyrek Edirne temsilcisinin farkı kapatma çabasıyla başladı. Az da olsa farkı kapatmayı başaran Edirne ekibi farkı 8 sayıya kadar indirdi. Temsilcimiz İÜ BGD son çeyreğe 59-51 önde girmeyi başardı.

Son çeyrekte başarılı bir performans ortaya koyan temsilcimiz başarılı savunmasıyla farkın daha da kapanmasını engelledi. Hücumda da etkili bir oyun ortaya koyan İÜ BGD sahadan 81-69 galip ayrıldı.

İÜ BGD’de galibiyeti getiren en önemli isimler 19 sayı 15 ribaunt ile Nevin Vatansever ve 18 sayı 16 ribaunt Courtney Paris oldu. Edirne Belediyesi Edirnespor’da ise Lindsey Harding’in 21 sayısı ve Marissa Coleman’ın 16 sayısı mağlubiyeti engelleyemedi.

Karşılaşmaya her yaştan basketbolsever ilgi gösterdi.

11065492_10205546894619255_671484811_o

“Kıran Kırana Maçlar Oluyor”

Maçın takım için önemli bir maç olduğunu söyleyen İÜ BGD’nin genç oyuncusu Merve Aydın “Galip geldiğimiz için mutluyuz. Önümüzde iki maç var. Ondan sonra playoff’lar başlayacak. İlk lig maçım olduğu için heyecanlıydım. Takımımla birlikte olduğum için, sahada olduğum için çok mutluyum. Önümüzdeki haftalarda daha da iyi olacak” diye konuştu.

Hiçbir takımın ligi nasıl bitireceğini bilmediklerini belirten İÜ BGD’nin başarılı başantrenörü Fırat Okul ise “Ligin aşağı sırası da, orta sırası da, üst sırası da gerçekten çok hareketli. O yüzden gerçekten kıran kırana maçlar oluyor. Bugün oyuncularım gerçekten iyi mücadele etti. Sahaya yüreklerini koydular. Hafta içi önemli bir maçımız daha var. Yolumuza devam edeceğiz. Edirne’ye yollarında başarılar diliyorum. Oyuncularımı tebrik ediyorum” dedi.

Salon: Prof. Dr. Turgay Atasü Spor Salonu

Hakemler: Mehmet Serdar Ünal, Abdullah Koputan, Elif İnci

İÜ BGD: Jelavic , Nacickaite 16, Şaziye İvegin Üner 15, Gülşah Duman , Özge Yavaş 5, Paris 18, Spanou 5, Merve Aydın 3, Nevin Vatansever 19.

Edirne Belediyesi Edirnespor: İrem Tulgar, Gonca Karataş 4, Harding 21, Ivankovic 4, Greco 6, Özge Kavurmacıoğlu 10, Ayşe Cora 8, Coleman 16, Dilek Özak

Maçtan Kareler :

DSC_1611
DSC_1613
DSC_1637
DSC_1642