Eurocup’ta İstanbul Üniversitesi Fırtınası Sürüyor

AJANS ÜNİVERSİTE – Devrim ÇIRPAN

Eurocup’a fırtına gibi başlayan temsilcimiz İÜ SBK beşinci maçında da karşılaşmadan galibiyetle ayrıldı. Prof. Dr. Turgay Atasü Spor Salonu’nda gerçekleşen mücadeleyi İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak da takip etti.
Karşılaşmada İlk çeyrek karşılıklı basketlerle geçildi. İlk çeyreğin sonuna doğru temposunu düşüren temsilcimiz, ilk çeyreği konuk ekip Energia Ivanova karşısında 17-12 geride kapattı.
İkinci çeyreğe savunmada ve hücumda saldırgan bir oyun ortaya koyan temsilcimiz İÜ SBK maçta dengeyi sağladı. Temsilcimiz Sasa Cado ve Milka Bjelica’nın etkili oyunlarıyla devreyi 34-33 önde kapattı.
İkinci yarıya çok iyi başlayan temsilcimiz İÜ SBK’de Sasa Cado’nun etkili oyunu sürdü. Üçüncü çeyrekte savunmada iyi işler yapmasının yanı sıra hücumda da yüksek yüzde ile oynayınca, üçüncü çeyreğin sonunda temsilcimizin 59-44 üstünlüğüyle sonuçlandı.
Son çeyrekte de etkili oyununu sürdüren temsilcimiz Elizabeth Williams’ın üst üste bulduğu basketlerle aradaki farkı koruyarak mücadelenin sonuna rahat girdi. Karşılaşmada etkili bir oyun ortaya koyan Bjelica’nın etkili oyunu yine sürerken temsilcimiz İÜ SBK, Roman ekibi Energia Ivanovo karşısında karşılaşmayı 72-59 gibi farklı bir skorla galip tamamladı. Bu sonuçla Eurocup’ta temsilcimiz 5’inci karşılaşmadan da galip ayrılarak grupta lider bir şekilde yoluna namağlup devam etti.
Karşılaşma sonunda İÜ SBK antrenörü Fırat Okul, TRT’ye (Radyo ve Televizyon Kurumu) açıklamalarda bulundu. Okul, galip geldikleri için çok mutlu olduklarını söyledi. Takım halinde güzel bir oyun sergilediklerini de vurguladı.
Salon: Prof. Dr. Turgay Atasü
İÜ SBK: Williams 14, White 12, Miray Şahin 4, Bjelica 12, Gizem Yavuz 2, İlayda Güner, Sasa Cado 20, Mircheva 8.
E. Ivanovo: Sazonova 11, Hammonds 12, Fedorova 3, Zhuzhgova 5, Marchenkova 12, Grigoreva 7, Medvedeva 9.
Maçtan Kareler:

DSC_2796 DSC_2850 DSC_2868 DSC_2869 DSC_2874 DSC_2895 DSC_2919 DSC_2967 DSC_3010 DSC_3039