Etkinlik Yönetimi ve İletişimin Gücü Söyleşisi Gerçekleştirildi

 AJANS ÜNİVERSİTE- Batuhan DEMİRCİ

Sabancı Üniversitesi Kurumsal İletişim Müdürü Ömer Ertüm, konuşmasına etkinliğe katılanlara teşekkür ederek başladı. Ardından İletişim Fakültesi’nde okumanın önemini vurgulayan Ertüm, “İstanbul Üniversitesi’nde aldığınız eğitim, diğer üniversitelere göre farklıdır. Bu farkı kullanarak kendinizi iyi geliştirmelisiniz” dedi. Ertüm, sözlerini etkinlik yönetiminin ayrıntılarına değinerek sürdürdü. İyi bir etkinlik yönetimi için ilk amacın o etkinliğin hedef kitlesinin kim olduğunu belirlemek olduğunu ifade eden Ertüm,  “Bunun ardından da etkinliğin konusunun ne olacağına karar vermelisiniz” diyerek konuşmasını sürdürdü.

_DSC0053

Ertüm, daha sonra bir etkinlik uzmanının sahip olması gereken özelliklere değindi. “Etkinlik uzmanı kurumun kültürünü, hedeflerini, organizasyon bilincini ve yaklaşımını yansıtmalıdır” diyen Ertüm, Ayrıca iş ve iş süreçleri, bütçe, problem çözme, karar alma, hedef ile öncelik belirleme, planlama, organizasyon, analitik beceriler ve zaman yönetimi gibi konularda etkin olunması gerektiğine değindi.

Yaratıcı! Çözüm Odaklı! İlkeli olun!

Ertüm, sözlerine etkinlik yönetimi hakkında tavsiyelerde bulunarak devam etti.  “Tamamlanan her etkinlikten sonra tüm detaylar üzerinden bir kez daha geçilmeli, yapılan değerlendirmeler ve bulguları bir kenara not edinmelidir” şeklinde konuşan Ertüm, “Bilinirlik birlikte iş yaptığınız kişi ve kurumlar için çok önemlidir. Gerçekleştirdiğiniz projeler hedef kitleniz tarafından başarılı bulunuyorsa her zaman bir adım öndesiniz demektir. Yaratıcı olun, çözüm odaklı olun, ilkeli olun” diyerek konuşmasına son verdi.

_DSC0066

Etkinlik sonunda, Etkinlik Yönetimi ve İletişimin Gücü Söyleşisi’ne katılımından dolayı Ömer Ertüm’e Teşekkür Belgesi takdim edildi.

_DSC0067