Engeller Birlikte Aşılıyor

AJANS ÜNİVERSİTE – Begüm ERGİNBAY
Fotoğraf: Sena TOKEL

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Bankacılık ve Sigortacılık Programı öğrencilerinin Yağmur Çocuklar Psikolojik Danışmanlık ve Özel Eğitim Merkezi işbirliğiyle düzenlediği etkinlikte zihinsel engelli çocuklar ve aileleri hem sosyalleşme hem de eğlenme fırsatı buldu.

DSC_8627

DSC_8618

DSC_8654

İÜ Bankacılık ve Sigortacılık Programı öğretim üyesi Yard. Doç. Dr. Minire Kırbaşlı tarafından verilen Yönlendirilmiş Çalışma dersi kapsamında öğrenciler, “zihinsel engelliler için sosyal çözümler” konusunda bir proje geliştirdiler. Proje kapsamındaki bu etkinlikte de zihinsel engelli çocuklar şarkılar eşliğinde hep birlikte eğlendi. Zihinsel engelli çocuklardan Etkin (18) ve Ercan (23) ikilisi dans gösterisi yaptı.

DSC_8596DSC_8595

Doğan Tanyer’in söylediği şarkılarla renklenen etkinlikte çocuklar özgürce dans etti.

DSC_8713

DSC_8732

DSC_8719

Hedef Farkındalık Yaratmak

Bankacılık ve Sigortacılık Programı öğrencilerinden oluşan koro, çocuklar için “Bir Dünya Bırakın” ve “Hayat Bayram Olsa” şarkılarını seslendirdi. Onları topluma kazandırmayı ve farkındalık yaratmayı hedefleyen öğrenciler katılan herkese teşekkür etti.

DSC_8776

Yeliz Butay’ın solistliğini yaptığı koroda Esat Almalı, Ferdi Pelik, Betül Görgü, Ömer Yasin Yunusoğlu, Kevser Döner, Cansu Ünal, Kübra Ertaş, Cansu Özdemir, Aslı Adıgüzel, Gülümser Uyanmaz, Tuğba Evcil, Kübra Yıldırım, Pınar Bakırcıalioğlu, Kübra Ertaş, Tuğba Okutucu yer aldı.

DSC_8637

DSC_8695

Etkinlikte el sanatları sergisine de yer verildi.

DSC_8811

DSC_8810