“En Güzel 99 İsim, En Güzel 99 Yazı” Hat Sergisi Açıldı

AJANS ÜNİVERSİTE

Hat Sanatçısı Mustafa Cemil Efe’nin eserlerinden oluşan Allah’ın 99 isminin hat sanatıyla teker teker işlendiği tabloların yer aldığı hat serginin açılışında Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, İstanbul Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mahmut Ak, İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazım Ekrem, Akit Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuri Elibil bulundu.

Serginin açılışında konuşma yapan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Mustafa Cemil Efe’yi çalışmalarından dolayı tebrik ederken, Beyoğlu’na kültür sanat alanında önemli katkılar yapan sanatkârları ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Hat Sanatçısı Mustafa Cemil Efe ise, “Muhammed Hanefi Kutluoğlu hocamızı zikretmek istiyorum. Kendisi yazı sevdalısı, bu eserleri benden talep ettiğinde açıkçası bir sergi projesi yoktu. Bir hattatın Esma-ül Hüsna’yı tamamını yazması tek tek onları tasarlayıp ortaya çıkartması uzun soluklu bir iş. Bundan dolayı hocamıza nazlandım diyebilirim. Hocamda bu hususta sevap kazanacağıma dair hem de ileriye dönük bir eser kalması adına şevklendirdi” diye konuştu.

Kaynak:İHA