En Çok Konuşulan “Muhteşem Yüzyıl” Oldu

AJANS ÜNİVERSİTE

Medya Takip Merkezi, “2014 yılında en çok konuşulan yerli diziler sıralaması” ile yılın en çok konuşulan dizilerini belirledi. Muhteşem Yüzyıl, konusu ve oyuncularıyla gündemden düşmeyen, yayımlandığı akşamlarda reyting rekorları kıran dizi, 2014 yılı boyunca çıkan 39 bin 621 haberle ipi göğüsledi.

Kamuoyu, reyting rekorları kıran dizi kadar oyuncuları ile de ilgilendi. Dizi kahramanları çok sayıda magazin olayı ve haberde yer aldı.

On seneyi aşkın süredir ekranlarda olan ve geniş hayran kitlesine sahip Kurtlar Vadisi ise 35 bin 609 haberle ikincilik koltuğuna yerleşti. Medcezir dizisi, toplam 18 bin 158 haberle Muhteşem Yüzyıl ve Kurtlar Vadisi’nin gerisinde kalarak listede üçüncü oldu.

Yazar Nermin Bezmen’in aynı adlı çok satan romanından uyarlanan, fakat beklenen ilgiyi televizyonda yakalayamayan Kurt Seyit & Şura ise 17 bin 707 haberle dördüncü sıraya yerleşerek ilk beşte yer almayı başardı. Geçen senenin üçüncüsü Karadayı ise sadece 15 bin 390 haber ve yazıya konu olarak bu sene beşinciliğe kadar geriledi.