Eğitim Fuarı’nda İÜ Standına İlgi Büyüktü

AJANS ÜNİVERSİTE

 

Türkiye’nin en büyük eğitim fuarlarından Edücaturk, 14. Üniversite Tanıtım Fuarını Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde (KSÜ) açtı. Fuarda, İstanbul Üniversitesi standı büyük ilgi gördü

 

Yükseköğrenim hazırlık öğrencilerinin ilgi gösterdiği fuarda, öğrenciler tek tek stantları dolaşıp girmek istedikleri üniversiteler hakkında bilgiler aldı. Fuarın açılışını gerçekleştiren, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Fatih Karaaslan, aktiviteye ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi ve bu tür fuarlar sayesinde öğrencilerin, tercih etmek istedikleri üniversiteleri daha yakından tanıma fırsatı yakaladığını ifade etti.

 

Fuarda en büyük ilgiyi gören stantların başında ise İstanbul Üniversitesi (İÜ) geldi. Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden biri olan İÜ hakkında bilgiler alan öğrenciler, cüppe giyip kep takıp, AUZEF Hatırası önünde fotoğraf çektirdi.

 

İÜ İletişim Uzmanı Resul Demir, stantlarında üniversiteyi tanıtmanın yanında Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) hakkında da bilgiler verdiklerini kaydetti. Stantlarında ikinci üniversite hakkında da bilgiler aktardıklarını söyleyen Demir, “İstanbul üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi kapsamında “İkinci Üniversite” adı altında çeşitli kampanyalar yürütüyoruz. Bunlardan birisi de fuar faaliyetleri. Burada öğrencilerimize kinci üniversiteye nasıl kayıt olunur, bunu anlatıyoruz. Örneğin YGS’ye girip barajı aşan öğrenci direk olarak kayıt yaptırıyor. Ayrıca lisans öğrencisi veya lisans mezunları da sınavsız kayıt yaptırabiliyor. Eğitimleri sırasında da ara sınavları internet üzerinden finalleri ise bulundukları şehirde veya en yakın sınav merkezinde yapabiliyorlar. İkinci üniversite şu anda 6 bölümü kapsıyor. İşletme, iktisat, felsefe, sosyoloji, tarih ve coğrafya bölümleri lisans bölümlerimiz. Gelecek yıl da yeni bölümler açılacak. Bunun için YÖK’e başvuruda bulunduk. YÖK’ten onay bekliyoruz ve onay geldikten sonra yeni bölümleri de açacağız” diye konuştu.

 

 

Kaynak: İHA