Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimleri Toplantısı Yapıldı

AJANS ÜNİVERSİTE – Fatma ÇELİK

Toplantıda söz alan Eczacılıkta Uzmanlık Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Bülent Gümüşel, uzmanlık projesinin içeriği hakkında bilgi verdi. ÖSYM ile Protokol imzalandığını belirten Prof. Dr. Gümüşel,  imzalanan protokol neticesinde uzman eczacılık eğitimi için yapılacak EUS (Eczacılıkta Uzmanlık Sınavı)’nın gelecek Eylül ayında yapılmasının planlandığını ifade etti.

İÜ Eczacılık Fakültesi Farmakoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Sönmez Uydeş Doğan toplantıda yaptığı konuşmada eczacılığın bir yenilenme içerisinde olduğunu ve İÜ olarak bu projede paydaş olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Klinik eczacılığın genel anlamıyla hasta odaklı bir hizmet olduğunu belirten Prof. Dr. Doğan, günümüzde klinik eczacılığın bir ihtiyaç haline geldiğini söyledi. Eczacılık fakültelerinde artık hasta odaklı eğitime geçildiğini söyleyen Prof. Doğan, İÜ Eczacılık Fakültesi’nde verilen Akılcı İlaç Kullanımı dersinin içeriğinden söz etti.

Toplantı, İÜ Eczacılık Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Afife Mat’ın moderatörlüğünde yapılan tartışmalı soru-cevap oturumunun ardından sona erdi.