Eczacılık Fakültesi’nden İmam Hatip Ortaokulu’na Kitap Yardımı

AJANS ÜNİVERSİTE

Giresun Hurşit Bozbağ İmam Hatip Ortaokulu’nda bir öğrenci velisinin irtibata girmesi ile İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Sosyal Sorumluluk Birimi tarafından başlatılan kampanya sayesinde kısa sürede 2 bin adet kitap toplandı. Toplanan kitaplar Fakülte Genel Sekreteri Leyla Sayın Alaca ve Sosyal Sorumluluk Birimi öğrencileri tarafından okula teslim edildi.

Giresun Hurşit Bozbağ İmam Hatip Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Ahmet Erhan, “Okulumuz henüz yeni açıldığı için kütüphanesinde yeterli kitap bulunmamaktaydı. Velilerimizden birisinin fakülte ile irtibata geçmesi sonucu okulumuz kütüphanesi kitaplarla dolmuştur. Bu kampanyaya destek veren herkese öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ECZACILIK FAKÜLTESİ’NDEN İMAM HATİP’E KİTAP YARDIMI İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ECZACILIK FAKÜLTESİ GİRESUN İMAM HATİP ORTAOKULU’NA SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ KAPSAMINDA KİTAP YARDIMINDA BULUNDU

İstanbul Üniversitesi Eczacılık Tıp Fakültesi Sosyal Sorumluluk Birimi Başkanı Necip Fazıl Karakeçeli, “Fakültemizin Sosyal Sorumluluk Birimi tarafından bugüne kadar birçok okula kitap kampanyası düzenledik. Fakültemiz Genel Sekreteri Leyla Sayın Alaca vesilesiyle bu defa da Giresun’daki bir okulumuza destek verdik. İki aylık çalışma sonucunda yaklaşık 2 bin adet kitap topladık. Her alanda her konuda öğrencilerimizin faydalanacağı kitaplardır. Topladığımız kitapları Fakültemiz Genel Sekreteri Leyla Sayın Alaca, Sosyal Sorumluluk Birimi öğrencilerimizden Ramazan sevim ve Yusuf Enes Yıldız ile getirerek okulumuza teslim etmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Okul Aile Birliği Başkanı Ahmet Erhan daha sonar Fakülte Genel Sekreteri Leyla Sayın Alaca’ya teşekkür plaketi verdi.

 

Kaynak: İHA