“E-Öğrenme Oturumu” Gerçekleştirildi

AJANS ÜNİVERSİTE- Ozan ÖZEN

Ethem Derman’ın oturum başkanlığı yaptığı konferansta Dilek Yördem, Aynur Arslan ve Alper Duran konuşmalarını yaptılar.

İlk konuşmacı olan Dilek Yördem “AUZEF Örneği” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. Yördem konuşmasında, AUZEF sunumlarının farklı şekilde geldiğini ifade etti ve gelen sunumların hepsinin düzgün hazırlanmadığını vurguladı. Sayfaları uzun tutmamaya çalıştıklarını vurgulayan Yördem, “Sunumların sonuna uygulamalar, örnek sorular ve özet kısmı koyuyoruz. Bir de öğrencinin yorum yapabileceği alan var. Ders sunumları öğrencilerin anlaması için bölümler şeklinde veriliyor. İstedikleri materyale istedikleri yerde ulaşabiliyorlar. ” diye konuştu.

Öte yandan Yördem, hocalara kamera karşısında sunum teknikleri eğitimlerinin verildiğini belirtti.

DSC_0009

İkinci konuşmacı Aynur Arslan ise “Yabancı Dil Eğitiminde 3 Boyutlu Sanal Gerçeklik” adlı sunumunu yaptı. Daha çok literatür taraması şeklinde hazırladığı sunumunda Arslan, sanal gerçeklik ile objelerle iletişime geçilebileceğini kaydetti. Wong’un söylemine de yer veren Arslan, Avatar’ın, gerçek kullanıcının sanal dünyadaki temsili olduğunu kaydetti.

DSC_0012

Oturumda son konuşmacı olan Alper Duran ise “Fatih Projesi Üzerine Değerlendirme” adlı sunumunu gerçekleştirdi. Duran, konuşmasında projenin amacının okullardaki teknolojik altyapının geliştirilmesi olduğunu açıkladı. Projenin 2010 yılında Milli Eğitim Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı işbirliği ile gerçekleştirildiğini söyledi.

DSC_0017