Doğaçlama Tiyatro Festivali İstanbul’da

AJANS ÜNİVERSİTE

Bu yıl istanbulimpro’nun organizasyonu ile dördüncüsü gerçekleşecek festival, 2012 yılından bu yana Dünyanın ve Türkiye’nin pek çok şehrinden doğaçlama oyuncularına ev sahipliği yaptı.

50’li yıllardan bu yana dünya tiyatro sahnelerinde dikkat çekici bir hızla yayılan Doğaçlama Tiyatro pratiği ya da uluslararası ifadesiyle İmpro, ülkemizde de son yıllarda büyük bir ilgiyle takip ediliyor.

Bugüne kadar “DOĞAÇLAMA UMUT VERİR”, “DOĞAÇLAMA BİRLEŞTİRİR”, “DOĞAÇLAMA ÖZGÜRLEŞTİRİR” sloganlarıyla gerçekleşen festival bu yıl “DOĞAÇLAMA PAYLAŞIR” sloganıyla düzenleniyor. Festivalin öncelikli amaçlarından biri paylaşmak.

Festival boyunca Türkiye’de faaliyet gösteren doğaçlama tiyatro toplulukları ve yurtdışından gelen oyuncular, gerek karma performanslarla, gerek festival sürecinde düzenlenen Atölye çalışmalarıyla yepyeni deneyimler yaşama imkânı bulacaklar.

Türkiye’den katılacak doğaçlama oyuncuların yanı sıra İsrail, İsveç, Belçika, İtalya, ABD, Almanya’dan gelecek oyuncular bu yıl festivalin misafirleri.

Muhit Kadıköy, Küçük Salon, Albi’nin desteklediği 4.İstanbul Uluslararası Doğaçlama Tiyatro Festivali,13 Mayıs Çarşamba 20.30’da açılışı Türkçe-İngilizce oynanacak karma bir gösteri ile gerçekleşecek festivalin oyun ve atölye programı Kadıköy Terminal Sahnesi’nin web sayfasından öğrenilebilir.