Doç. Dr. Ergün Yolcu Kurumsal Kimliği Anlattı

AJANS ÜNİVERSİTE

 

Çukurova Üniversitesi’nin (ÇÜ) kurumsal iletişim gazetesi Kampüs Haber’in yayın hayatına başlamasının 1. yılını törenle kutlandı. Törende Doç. Dr. Ergün Yolcu da bir konferans verdi

 

Törenin açılış konuşmalarını ÇÜ İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi ve Kampüs Haber Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Doç. Dr. Nüket Elpeze Ergeç, ÇÜ İletişim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Nafiz Bozdemir ve ÇÜ Rektörü Mustafa Kibar yaptılar.

 

 

IMG_9126

 

 

Törende pasta kesildikten sonra İÜ İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı ve İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Doç. Dr. Ergün Yolcu “Üniversitelerde Kurumsal Kimlik ve Gazete Yayıncılığı” başlıklı bir konferans verdi.

 

Konuşmasını İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi veren Doç. Dr. Yolcu, İstanbul Üniversitesi kurumsal kimlik yönetimini nasıl gerçekleştirdiklerini, İstanbul Üniversitesi’nin markalaşma sürecini katılımcılara ayrıntılı şekilde aktardı. Kurumsal kimlik bağlamında stratejik bir plan hazırladıklarını ifade eden Doç. Dr. Yolcu, hazırladıkları İstanbul Üniversitesi Kurumsal Kimlik klavuzu ile üniversite içinde bir bütünlük oluşturduklarını, İstanbul Üniversitesi’nin her fakülte, yüksekokul, enstitü ve biriminde bu kurumsal kimlik klavuzuna uygun olarak uygulamaların gerçekleştirildiğini söyledi.

 

 

IMG_9186

 

Konuşmasının son bölümünde İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde e-gazete olarak yayımlanan Gazete Üniversite ve İletişim Fakültesi bünyesinde basılı ve e-gazete olarak yayımlanan İletim gazetesi hakkında sunum yapan Doç. Dr. Yolcu, gazetelerin yayın politikaları ve içeriği hakkında bilgi verdikten sonra bu yayınların kurumsal kimliğe katkılarını değerlendirdi.

 

Doç. Dr. Yolcu, konuşmasının son bölümünde öğrencilerin ve katılımcıların sorularını cevaplandırdı.

 

IMG_9143