Diş Hekimliği’nden Anlamlı Ziyaret

Ajans Üniversite – Serhan SEVİN

İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Halkalı Erkek Yetiştirme Yurdu’na bir moral ziyareti gerçekleştirdi. Etkinliğe Diş Hekimliği Fakültesi Prof. Dr. Sema Yıldırım ve Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Sibel Güllüçayır’ın yanı sıra öğretim üyelerinden Prof. Dr. İlknur Özcan, Prof. Dr. Hülya Koçak Berberoğlu, Prof. Dr. Banu Gürkan, Prof. Dr. Hakan Özbaş, Prof. Dr. Mustafa Demirci Doç. Dr. Hümeyra Arıkan, Dr. Dina Erdilek’in ile öğrenciler katıldı. Gençlerin sevgi akınına uğrayan Yıldırım ve diğer ziyaretçiler birlikte bol bol vakit geçirdi.

Çocukların Diş Tedavilerini Üstlendiler

Bu tip ziyaretlere iki yıldır devam ettiklerini söyleyen Prof. Dr. Sema Yıldırım ‘HAGED’ üniversite hastaneleri birliği’nden onay alarak ziyaretleri gerçekleştirdiklerini belirtti. Zeytinburnu Çocuk Yetiştirme Yurdu Sevgi Evleri’ne yaptıkları ziyaretle projeye başlayan Diş Hekimliği Fakültesi aynı zamanda yurtta kalan çocukların diş tedavilerini de üstleniyor.

Bu tip organizasyonlardan manevi olarak tat aldığını söyleyen Yıldırım ‘Bizlere bu ziyaretleri gerçekleştirmemizde yardımlarını esirgemeyen ve aynı zamanda eski öğrencim olan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e çok teşekkür ediyorum’ şeklinde konuştu.

_DSC0211
_DSC0269
DSC_0005
DSC_0021