Diş Hekimleri Mezun Oldu

AJANS ÜNİVERSİTE – Yağmur Müge KIZILTEPE

Tören, İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşu ile başladı. Açılış konuşmasını mezun olan öğrenciler adına dönem birincisi Burcu Balkan yaptı. Geçirdiği beş yılda öğrendiği tüm bilgiler için hocalarına teşekkürlerini ileten Balkan, ailesine ve arkadaşlarına da teşekkür etmeyi unutmadı.

Ardından program sırasıyla İstanbul Diş Hekimleri Odası Başkanı Prof. Dr. Turhan Atalay,  İÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülsüm Ak ve İÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Mert Savrun’un konuşmaları ile devam etti.

Açılış konuşmalarının ardından mezuniyet töreni İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nın müzik dinletisi ile devam etti. Müzik dinletisi sonrası dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi ve tüm öğrenciler diplomalarını almak için sahneye davet edildi.

Diplomalar verilirken sahnede eğlenceli anlar da yaşandı. Yeni diş hekimleri, kendileri gibi diş hekimi olan aile büyüklerinden diplomalarını aldılar. Bu özel anlarda büyük alkış yankılandı. Tören mezuniyet yemini ile son buldu.