Dil Eğitimi Hayal Değil

AJANS ÜNİVERSİTE- Burcu BALKAN- Yusuf EREN

FOTOĞRAF- Selim AYDIN

 

Bu yıl ikincisi düzenlenen “Yurt Dışı Eğitim Ve Kariyer Günleri” etkinliğine İstanbul Üniversitesi ev sahipliği yaptı. Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (KAGEM) 25-26 Mart 2014 tarihlerinde düzenlediği etkinlik, Edebiyat Fakültesi Şeref Holü’nde gerçekleşti

 

Etkinliğe katılan öğrenciler, yurt dışında eğitim konusunda yetkililerden bilgi alıp eğitiminin bir bölümünü yurt dışında geçirme, farklı kültürlerle aynı çalışma ortamını paylaşma, bir yandan da yabancı dilini geliştirme fırsatına sahip olabilecek.

 

Üniversiteler ve dil okulları arasında hoca ve öğrenci değişim anlaşmaları yapılarak İspanyolca, İtalyanca, İngilizce, Fransızca, Almanca ve Arapça dillerinde eğitim almak için 46 öğrenciye burs imkânı sağlanıyor.

 

İstanbul KAGEM Müdürü Prof. Dr. Ayşe Ayçiçeği-Dinn açıklamasında şunları belirtti: “Üniversiteler arası ilk defa böyle bir etkinlik düzenleniyor. Buradaki amaç maddi durumu olmayan öğrencilere burs imkânı sağlamak. Yirmiye yakın üniversite ve dil okulu ile öğrencilerimizi bir araya getiriyoruz. Hepsinin master ve doktora programlarını tanıma, Erasmus ve staj ile ilgili ne tür imkânları olduğunu öğrenme fırsatını buluyor. Farklı dillerde 46 öğrenciye çekilişle burs dağıtmayı hedefliyoruz. Ayrıca İstanbul Üniversitesi Dil Bilimleri tarafından da verilmiş burs imkânlarımız da mevcut. Hem Türkiye’de hem de yurt dışında dilini geliştirmek isteyen öğrencilere burs imkânları tanınıyor. İkinci bir seçim hakkı kazanmak isteyen öğrencilerimizin ise fakülte kurul odasındaki sunumlara katılmaları gerekmektedir.”

 

Edebiyat Fakültesi Kurul Odası’nda düzenlenen tanıtım oturumunda ise üniversiteler kendilerini tanıtarak imkân ve hizmetleri, katılım şartları hakkında bilgi verdi.

 

Çekiliş 27 Mart Perşembe Kariyer Merkezi’nde yapılıp,  internet sitesinden duyurulacak.

 

 

 

 

aaaa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

foto

 

 

 

 

 

 

 

 

gdsaawefg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ghrjhewsewh