Dev Maçta Yenilsek de Play Off’tayız

AJANS ÜNİVERSİTE- Ozan ÖZEN

Prof. Dr. Turgay Atasü Spor Salonu’nda gerçekleşen mücadeleye temsilcimiz İÜ SBK, Miray Şahin, La Tanya White, Sasa Cado, Viktoria Mircheva ve Elizabeth Williams beşiyle, konuk ekip Galatasaray ise Işıl Alben, Jewell Loyd, Bahar Çağlar, Nevriye Yılmaz ve Ann Wauters beşiyle başladı.

Mücadelenin birinci periyoduna temsilcimiz üstün başladı. 8-3 önde götürdüğü ilk dakikalarda temsilcimiz rakibinin 7-0 serisine engel olamadı ve skor 10-8 rakibin lehine geçti. İlk 5 dakikası ise dengeli bir skorla geçen periyotta temsilcimiz son anlarda savunmada konsantrasyon kaybı yaşadı ve ilk periyodu 24-20 geride kapattı.

İkinci periyoda da temsilcimiz etkili başladı. 7-0 seri yakalayan temsilcimiz farkı 1 sayıya kadar indirerek 28-27 yaptı. Sonrasında savunmada konsantrasyon kaybı yaşayan temsilcimiz ilk yarıyı 46-36 geride tamamladı.

Üçüncü periyot dengeli bir şekilde geçti. Temsilcimiz farkı az da olsa kapatmayı başararak son periyoda 59-50 geride girdi.

Son periyotta farkı azaltsa da rakibine üstünlük sağlayamayan temsilcimiz sahadan 74-67 mağlup ayrıldı.

Temsilcimizde La Tanya White’ın 19, Sasa Cado’nun 18 sayısı mağlubiyeti engelleyemezken Galatasaray’da Jewell Loyd’un 16, Ann Wauters’ın 13 sayısı galibiyette önemli rol oynadı.

Temsilcimiz bu skora rağmen play off turuna kalmayı garantiledi. Temsilcimiz play off turundaki rakibi ise oynanacak son maçların ardından belli olacak.

“Zevkli Bir Maç Oldu”

Maç sonu basın toplantısında temsilcimizin Başantrenörü Fırat Okul, beklediğinden daha keyifli bir maç olduğunu dile getirdi. Kaliteli bir maç olduğunun da altını çizen Okul, “Düşük rotasyonumuzla oyuncular elinden geleni yaptı. Kenardan gelen arkadaşlarımız da sahada yüreklerini koydu. Tabii istediğimiz, hedeflediğimiz şey buydu. Play off’a kaldık. Bunun doğrultusunda önümüzdeki maçlara bakacağız” dedi.

Genç oyuncu Betül Kalfalı ise maçın başından sonuna kadar hem kendileri için hem de Galatasaray için keyifli ve çok iyi mücadele sergilenen bir maç olduğunu ifade etti.

Salon: Prof. Dr. Turgay Atasü Spor Salonu

İÜ SBK: Williams 6, White 19, Ayşe Okul 3, Betül Kalfalı 3, Miray Şahin 8, İlayda Güner , Cado 18, Mircheva 10.

Galatasaray:Martinez 6, Wauters 13, Ayşegül Günay 5, Cansu Köksal 5, Işıl Alben 5, Nevriye Yılmaz 8, Dubljevic 8, Loyd 16, Bahar Çağlar 8.

Periyotlar:

  1. Periyot: 20-24
  2. Periyot: 36-46
  3. Periyot: 50-59
  4. Periyot: 67-74