Deplasmanda Mağlup Olduk

AJANS ÜNİVERSİTE

Fotoğraf- tbf.org.tr

Menderes Spor Salonu’nda gerçekleşen mücadelenin ilk çeyreğine temsilcimiz iyi başlayamadı ve çeyreği 22-13 geride kapattı.

İkinci çeyrekte de üstünlüğü sağlayamayan temsilcimiz farkın açılmasına engel olamadı ve fark 14 sayıya kadar yükseldi. Temsilcimiz devreye 42-28 geride girdi.

Üçüncü çeyrekte rakibine karşı denk oyun sergileyen İÜ BGD farkı kapatmayı başaramadı ve son çeyreğe 66-44 mağlup başladı.

Son çeyrekte de rakibinin üstünlük sağlamasına izin vermeyen temsilcimiz denk bir periyot oynasa da karşılaşmadan 77-59 mağlup ayrıldı.

İÜ BGD’de Courtney Paris’in 23 sayı ile 15 ribaundu ve Kamile Nacickiate’nin 17 sayısı mağlubiyeti engelleyemedi.

Adana Botaş’ta ise Theresa Monique Plaisance 18 sayı, Quianana Nehma Chaney 16 sayı ve Lauren Rochelle Ervin 10 sayı ile 17 ribaunt ile galibiyeti getiren en önemli isimler oldu.

Temsilcimiz bu skorla ligde yedinci mağlubiyetini aldı ve 5. Sıradaki yerini korudu.

Salon: Adana Menderes Spor Salonu

Hakemler: Sertan Kırklar, Turgut Işık, Ali Köseoğlu

İÜ BGD: Jelavic 7, Nacickaite 17, Şaziye İvegin Üner 3, Gülşah Duman, Betül Kalfalı, Özge Yavaş 5, Paris 23, Spanou 2, Kübra Dicle, Nevin Vatansever 2.

Adana Botaş: Büşra Akbaş 6, Pelin Derya Bilgiç 9, Damla Gezgin, Zeynep Öykü Kalbisağde, Sehernaz Çidal 3, Elif Emirtekin 6, Tilbe Şenyürek 9, Chaney 16, Ervin 10, Plaisance 18.