Davos İletişim Forumu İstanbul’da

AJANS ÜNİVERSİTE-Beste BUDAN

İsviçre’nin Davos kentinde düzenlenen Dünya Ekonomi Forumu’nun uzantısı olan ve 2010 tarihinden bu yana düzenlenen Dünya İletişim Forumu’nun bu yıl İstanbul Üniversitesi’nde düzenleneceğini dile getiren Prof. Dr. Vural, bu organizasyonunun Türkiye’de yapılacak ilk Davos organizasyonu olması nedeniyle büyük anlam ve önem taşıdığını ifade etti.

Prof. Dr. Vural, “Davos Ekonomi Forumu, başarılı araştırmaların yapıldığı, dünyada önemli bir ekonomi zirvesi.Bundan 5 yıl önce ekonomiden sonra iletişimin günlük işleyişindeki sorunları tartışmaya yönelik bir de iletişim forumu oluşturuldu. Dünyaca önemli iletişim profesyonellerinin katıldığı bu forumda iletişim çeşitli yönleri ile tartışılıyor” dedi.

“Türkiye Adına İlk Kez Ben Davet Edildim”

Geçtiğimiz yıl Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da 5’incisi düzenlenen Dünya İletişim Forumu Davos’un son toplantısına dünyanın önde gelen 12 iletişim profesyonelinin katıldığını söyleyen Prof. Dr. Vural, ilk kez Türkiye adına kendisinin çağırıldığını belirtti.

Prof. Dr. Vural, Türkiye’de Davos İletişim Forumu’nun İstanbul’da yapılması fikrini şöyle anlattı, “Katıldığım toplantıda yaptığım sunum sonrasında bazı görüşmeler ve küçük toplantılar gerçekleştirdim.Türkiye’nin içinde bulunduğu jeopolitik konumu ve şuan yaşadığı krizler açısından önemli bir yere sahip olduğunu anlattım. Fikrim Forum’un İsviçre’deki ana merkezi tarafından kabul gördü ve “Davos İletişim Forumu İstanbul” adı altında “Krizler ve Mücadeleler” teması ile yapılması kararlaştırıldı”

Davos İletişim Forumu İstanbul’un, İstanbul Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenleneceğini söyleyen Prof. Dr. Vural, Forum’un üniversitemizin itibarı ve dünya’da tanınabilirliği açısından da büyük önem taşıdığını dile getirdi.

İletişim profesyonellerinin İstanbul’daki olayları, en sıcak noktasında, yakından takip etmelerinin önemli olacağına değinen Prof. Dr. Vural, zirveye katılacak isimlerin tam kararlaştırılmadığını ancak dünyadan ve Türkiye’den önemli iletişim profesyonellerinin katılımıyla gerçekleştirileceğini ifade etti.

Prof. Dr. Vural, son olarak da Üniversitemizin İletişim Fakültesi ve Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün “Davos İletişim Forumu İstanbul” için yoğun bir şekilde çalışmalar yürüttüğünü belitti.

“Davos İletişim Forumu İstanbul” 3-4 Kasım 2016 tarihleri arasında, İstanbul Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi ve İstanbul Üniversitesi Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Oditoryumu’nda düzenlenecek.