Darbe Girişimine Rağmen Sevgi Tohumları Ekmeye Devam Ediyoruz

AJANS ÜNİVERSİTE

Proje kapsamında 15-24 Temmuz tarihleri arasında Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli şehirlerinde gönüllülük faaliyetleri gerçekleştirmek üzere; Çin, Doğu Türkistan, Etiyopya, Hindistan, Kazakistan, Mısır, Pakistan, Romanya, Sudan, Ürdün ve Suriye’den gelen öğrenciler, huzurevleri ve rehabilitasyon merkezlerini ziyaret ederek köylerdeki Kur’an kursları öğrencileriyle bir araya geliyorlar.

Öğrenciler ayrıca kuşlar için yemlik yapma etkinliği, mezarlık ve çevre temizliği, köy okulu boyama ve çocuklara yönelik etkinliklerin yanı sıra akşamları da dezavantajlı ailelerin ziyaretleri gibi gönüllü faaliyetler gerçekleştiriyorlar.

21’i Türk, 19’u yabancı olmak üzere toplam 40 üniversite öğrencisi gencin katıldığı projenin ve 10 gün boyunca devam edecek projenin amacı, dünyanın farklı ülkelerinden gelen gençlerin, aile ya da yakın çevreleri dışında kalan bireylerin yaşam kalitesini artırmak için toplumsal gelişime katkı sağlamak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri Metin Ayvazoğlu yaptığı açıklamada, ülkemizin içinde bulunduğu bu zor günlerde yaptıkları gönüllülük projesiyle gönüller inşa etmek için çalıştıklarını dile getirdi. Projenin insana dokunuş biçiminin, medeniyetin insanlığa bakışını anlatmayı hedeflediğini belirten Ayvazoğlu, “Dünyanın farklı bölgelerinden ilim ve ahlak seviyesi yüksek gençlerle çalışıyoruz. Selimiye Camii’ndeki Kur’an Kursuna gelen çocuklarla bir araya geldik. Huzurevini ziyaret ettik, farklı şehirleri ziyaret ettik. Aklımız ülkemizdeki darbe girişiminde olsa da biz, yavrularımızla birlikte sevgi tohumları ekmeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Damla Projesi gönüllülerinden İstanbul Üniversitesi Hemşirelik Bölümü öğrencisi Etiyopyalı Mülki Sanyare, bu proje sayesinde farklı şehirler gördüklerini, çocuklarla bir araya geldiklerini, sevgi ve yardımlaşmanın anlamını öğrendiklerini ve bu sayede Türkiye’nin ortak insani değerlere sunduğu katkıları fark etme fırsatı bulduğunu, bunun kendisini mutlu ettiğini ifade etti.

Kaynak- AA