Danimarkalı Gazetecilik Öğrencileri İÜ’yü Ziyaret Etti

AJANS ÜNİVERSİTE – Alparslan ÇAKIR

 

Danimarka Gazetecilik Okulu’ndan gelen öğrenciler 16 Mayıs’ta İÜ’ye ziyarette bulundu

 

Danimarkalı öğrenciler Türkiye’de düzenledikleri eğitim gezisi kapsamında ilk olarak İstanbul Üniversitesi (İÜ) İletişim Fakültesi’ne geldi. Öğrenciler Toplantı Odası 1’de İÜ İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hediye Esra Arcan’dan İÜ hakkında genel bir bilgi aldı. Daha sonra, İÜ haber ajansı olan Ajans Üniversite’ye gelen öğrencilere Araş Gör. Ahmet Faruk Çeçen ajansımızın çalışmaları ve yapılan haberlerle ilgili bilgi verdi.

 

Burada öğrencilere İÜ’nün aylık gazetesi İletim hediye edildi. Post Production’a giden öğrenciler İÜ İletişim Fakültesi Yard. Doç. Dr. İlkay Nişancı’dan fotoğraf konusunda kısa bir bilgi aldı. Daha sonra, Radyo İletişim’e konuk olan öğrenciler İstanbul’u ve İÜ’yü beğendiklerini söyleyerek, Manisa’nın Soma ilçesinde 13 Mayıs’ta yaşanan maden faciasını unutmadıklarını belirtti. İletişim Fakültesi’nden ayrılan öğrenciler Hukuk Fakültesi’nin bahçesini gezdi. Burada öğrencilere gazetecilik son sınıf öğrencilerimiz Abdi Erkal ve Efkan Akpulat fakülte hakkında bildiklerini aktardı. Daha sonra öğrenciler İÜ’den ayrıldı.

 

 

IMG_0097

 

İÜ İletişim Fakültesi Yrd. Doç. Dr. Hediye Esra Arcan, Danimarkalı öğrencilere Toplantı Odası 1’de üniversitemiz hakkında genel bir bilgi verdi.

 

 

 

IMG_0103

 

Araş. Gör. Ahmet Faruk Çeçen, Danimarkalı öğrencilere Ajans Üniversite’nin çalışmalarını anlattı.

 

 

 

IMG_0138

 

Öğrenciler Radyo İletişim’de Osman Demirkıran’ın konuğu oldu.

 

 

IMG_0174

 

Öğrenciler İÜ’nün ana kapısı önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.