Dailymotion Ekibi İÜ’ye Konuk Oldu

AJANS ÜNİVERSİTE – Begüm ERGİNBAY

İÜ İletişim Fakültesi Cep Sineması’nda gerçekleşen etkinlikte medya ilişkileri hakkında bilgi veren Dailymotion ekibi, platformun Youtube gibi diğer video paylaşım sitelerinden farkını anlattı.

Öğrencilerden gelen soruları yanıtlayan ekip, platform üzerinden yürüttükleri projelere örnekler verdi. Müzik kategorisinde yenilikler hedeflediklerini belirttikten sonra çocuk kategorisinin öneminden bahsettiler. “Çocuk bir çizgi filmi, videoyu sevdiğinde en az 45-50 kere izler. Bu yüzden Çocuk kategorisi Türkiye’de çok önemlidir” diyen Çankaya bu kategorideki eğilim artarsa, hacmin büyüyeceğine dikkat çekti.

_DSC0072

Çankaya “Suya para vermeyip içeriğe para vermek gerekiyor fakat bizde tam tersi oluyor” derken telif sorunlarından bahsetti. Konuşmaya dahil olan Prof. Dr. Ceyhan Kandemir de içerik üretimine odaklanılması gerektiğine değindi. Öğrencilere “İçerikleri sizler şekillendireceksiniz” diyen Prof. Dr. Kandemir konuklara teşekkür ederek etkinliği sonlandırdı.

 

Çankaya ve Genç öğrenciler arasında düzenleyecekleri yarışma sonucunda birinci ve ikinciye Dailymotion ofisinde staj yapma hakkı tanıyacaklarını belirttiler

._DSC0048