Cumhurbaşkanı Erdoğan İÜ Standını Ziyaret Etti

AJANS ÜNİVERSİTE

İstanbul Üniversitesi (İÜ), 4-6 Aralık 2014 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası’na İstanbul Teknoloji Transfer Merkezi’nin (İstanbul TTM) koordinatörlüğünde birçok proje ile katıldı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından Ekonomi Bakanlığı desteğinde, Arçelik A.Ş., Sabancı Holding, Türk Ekonomi Bankası ve Türk Hava Yolları stratejik ortaklığında bu yıl 3.’sü düzenlenen ve Hollanda’nın partner ülke olduğu Türkiye İnovasyon Haftası, adeta geleceğin insanlarını İstanbul’a taşıdı.

7

Etkinliğin son gününde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İÜ Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet ile birlikte İstanbul Üniversitesi standını ziyaret etti ve İstanbul Üniversitesi’nin örnek ve özgün projeleri hakkında İÜ Öğretim Üyeleri ve öğrencilerinden bilgi aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İÜ’nün TÜBİTAK 2014 Hidrojen Araç Yarışlarında birinci olan şampiyon hidrojen aracı Hidroist ekibini tebrik etti ve başarılarının devamını diledi. Hirdoist’14’ü de imzalayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2015 Shell Eco Marathon için ekibe destek olacağını söyledi.

İstanbul Üniversitesi Projeleri Büyük Beğeni Topladı

İÜ’nün ilk elektrikli aracı olan ülkemizin en verimli elektrikli binek otomobili YEREL T1’i de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi tarafından yakından incelendi. Araca binerek projeyi hayata geçiren öğrencilerden bilgi alan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, gençleri tebrik etti.
Hidroist ekibi de İnovasyon haftası’nda Esas Holding Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Ali Sabancı ile bir araya gelerek projeleri hakkında sunum yaptı.

hidroist13

İnovasyon Haftası, dünyada ve Türkiye’de fark yaratan uluslararası profesyonelleri, sanayicileri, akademisyenleri ve üniversite öğrencilerini İstanbul’da bir araya getirerek inovasyon odaklı konferans, sergi ve atölye çalışmaları ile dolu dolu geçti. Katılımcılar İstanbul Üniversitesi projelerine yoğun ilgi gösterdi.

İÜ Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü