Çocuklar Geleneksel Uçurtma Şenliği’nde Eğlendi

AJANS ÜNİVERSİTE-Esra MUTLU

Fotoğraf- Sümeyye YAMAN

Değişen teknolojik gelişmelerin aile yapılarını etkilemesine izin vermemek için toplumsal farkındalık oluşturmak ve aile olarak birçok faaliyetten yoksun yetişen çocukları oyunlarla buluşturmak amacıyla 2012 yılından bu yana her yıl düzenlenen Geleneksel Uçurtma Şenliği’nin dördüncüsü bu yıl 24 Nisan’da gerçekleştirildi.

Validebağ Korusu’nda karnaval havasında gerçekleştirilen etkinlikte aileler piknik yaptı, rengarenk balonlarla süslü alanda çocuklar doyasıya eğlendi. Çocuklara yönelik olarak oyunlar düzenlenen şenlikte balon şişirme, çuval yarışı, çember çevirme, uçurtma uçurma, ip atlama gibi aktiviteler yapıldı.

Şenlik, İÜ SBMYO mezunları Muhammet Cüce, Hatice Taş, Arzu Peker öncülüğünde düzenlendi. Bütün gün süren etkinlikte pek çok üniversite öğrencisi de gönüllü olarak görev yaptı.

Proje Koordinatörlerinden Muhammet Cüce, etkinlik sonrasında “İnsanlardan aldığımız geri dönüşler çok güzel, katılanların özellikle de çocukların yüzlerinde tebessüm olabilmek ne mutlu” ifadelerini kullandı.