CKM’de kitap yağmuru

AJANS ÜNİVERSİTE- Uğur Mutlu / Sümeyye YAMAN

Kadıköy Belediyesi’nin düzenlediği 7. Kitap günleri Caddebostan Kültür Merkezi’nde yapıldı. Birçok yayınevinden bir araya gelen yazarlar ziyaretçilerin kitaplarını imzaladı.

7. Kadıköy Kitap Günleri, 13-14-15 Aralık’ta 70 yayınevinin ve Gazeteci-yazar Hıfzı Topuz, Prof. Dr. İlber Ortaylı, Mustafa Mutlu, Sunay Akın, Ümit Zileli, karikatürist Selçuk Erdem, Ahmet Ümit, Eren Erdem, Üstün Dökmen, Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan, Nazlıcan Özkan, Hande Kazanova, Yasemin Soysal, Can Bonomo, Yalçın Çakır, Arife Kalender, Mine Kırıkkanat, Erdal Sarızeybek, Doğan Cüceloğlu, Prof. Dr. Mehmet Bora Perinçek, Arda Odabaşı, Hakan Bıçakçı, Miyase İlknur, Mine Söğüt, Nur İçözü, Buket Uzuner, Orhan Bursalı, Fügen Ünal Şen, Hakan Bayrakçı ve Timur Soykan ile birlikte edebiyat, siyaset ve basın dünyasından konukların katılımıyla gerçekleşti.

DSCN7028

 

İlk şiir kitabı “Delirmek Belirmektir”i imzalayan Can Bonomo’ya çocukların ve gençlerin ilgisi büyüktü.
Düzenlenen programda Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın, Penguen Dergisi kurucularından karikatürist Selçuk Erdem’in, Devrim Ayetleri kitabının yazarı Eren Erdem’in söyleşileriyle beraber 15 söyleşi ve 35 imza etkinliğine yer verildi.

 

DSCN7012

 

İlgi aynı, gün az

Kaynak Yayınları’ndan fuarla ilgili görüşlerini aldığımız Gürbüz Çuhadur, fuara olan ilginin yeterli düzeyde olduğunun altını çizerek ilginin geçen sene ile aynı olduğunu belirtti. Satışlardan memnun olduklarını ve son zamanlarda yüzde iki yüz artış sağladıklarını söyleyen Çuhadur, gün azlığı sebebiyle konuşmacıların bazı sıkıntılar yaşadığını ekledi.

TEMA Vakfı’nın standında gönüllü olarak çalışan Suzan Mutlu ise fuara gençlerin ilgisinin büyük olduğunu söylerken, TEMA Vakfı’nın da artık gençleştiğini ve bayrağı gençlere teslim etmeye başladığını belirtti. Doğa için mücadele verdiklerini söyleyen Mutlu, “Fuar yetkilileri bize bedelsiz olarak stand verdi. Onlara çok teşekkür ediyoruz. Vakıf olarak sosyal proje bazında mücadele veriyoruz.” şeklinde konuştu.