Cerrahpaşalıların Sesinden Türk Sanat Müziği

AJANS ÜNİVERSİTEBurcu BALKAN

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde Prof. Dr. Cem’i Demiroğlu Oditoryumunda gerçekleşen konseri TRT İstanbul Radyosu Türk Sanat Müziği Ses Sanatçısı Necmettin Yıldırım yönetti

 

_DSC0345site

 

 

İki bölümden oluşan konserin birinci bölümü Hicaz Faslı ile başladı. Hicaz Faslını seslendiren koronun açılışını yaptığı konserde fakülte profesörleri ve öğrenciler dinleyenlere Türk Sanat Müziğinin sevilen parçalarından örnekler sundular.

Konserin birinci bölümünde Prof. Dr. Faruk İlkan,  “Ey Çehri Sitemger Dil-i Nalana Dokunma”  adlı eseri seslendirirken fakülte öğrencilerinden Ezgi Bakırcıoğlu “Bir Fırtına Tuttu Bizi”  Türküsünü seslendirdi. “ Tel Tel taradım Zülfünü” Adlı parçanın koro tarafından seslendirilmesiyle sona eren birinci bölümün ardından İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Fatiş Altındaş ve Prof. Dr. Faruk Alkan “ Ne Sen Beni Gördün Ne de Ben Seni” düeti ile ikinci bölümünün açılışını yaptılar. “Duydum ki Unutmuşsun Gözlerimin Rengini”,  “Aşkın Kanununu Yazsam Yeniden”, “Fikrimin İnce Gülü” adlı şarkılar da çalınan parçalar arasındaydı.

 

_DSC0337site

 

 

 

_DSC0119site