Cerrahpaşa’da Hemşirelik ve Değişim Sempozyumu

AJANS ÜNİVERSİTE- Esra Can SİNAV

 

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Hastaneleri Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüklerinin 30. Kuruluş Yıl Dönümü münasebetiyle Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde sempozyum gerçekleştirildi

 

 

İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Cem’i Demiroğlu Oditoryumu’nda 12 Mayıs’ta gerçekleştirilen etkinlik İÜ Hemşirelik Hizmetleri Direktörü THD İstanbul Şube Başkanı Prof. Dr. Aytolan Yıldırım’ın konuşmasıyla başladı. Prof. Dr. Aytolan Yıldırım konuşmasında, “ İÜ Hemşirelik Bölümü’ne her zaman destek verdi. Bunun sonuçları olarak bu sene 30. yılımızı kutluyoruz. Desteklerinden dolayı İÜ Tıp fakültelerine minnettarız” dedi.

 

 

Prof. Dr. Yıldırım’ın konuşmasının ardından İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özgün Enver, İÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilgin Saydam, İÜ Hastaneleri Genel Direktörü Doç. Dr. Haluk Özsarı Hemşirelik Haftası ile ilgili konuşmalarını yaptı.

 

 

Açılış konuşmalarının ardından tekrar söz alan Prof. Dr. Yıldırım katılımcılarla “Hemşirelik ve Değişim” adlı sunumunu gerçekleştirdi. Prof. Dr. Yıldırım konuşmasında hemşirelik mesleğinin değer kaybettiğini ve bunun için yapılması gereken çalışmaları dile getirirken sözlerine şöyle devam etti: “Hemşirelik mesleğinde gerekli düzenlemeler yapılmalı. Şu anda sistemin şartlarından dolayı çalışmalar yürütülemiyor. Fakat biz de bu meslek için elimizden gelen özveriyi göstereceğiz.”

 

_DSC0603

 

 

Etkinlik “İlkler Buluşması” adı altında hemşirelik dayanışmasında ilk çalışmaları yapan hemşirelere plaket töreniyle devam etti. Daha sonra İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi hemşirelerinin Halk Oyunları ve Türk Sanat Müziği Korosu’un gösterileriyle etkinlik sona erdi.