Cerrahpaşa, Doktorlarını Mezun Etti

AJANS ÜNİVERSİTE – Özcan ASLAN

 

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezuniyet töreni Haliç Kongre Merkezi’nde büyük bir coşku eşliğinde gerçekleşti

 

Haliç Kongre Merkezi’nin tamamına yakınını dolduran doktorların aileleri ve dostları büyük bir heyecanla son saniyeye kadar kep atma törenini bekledi. Mezuniyet törenine İstanbul Üniversitesi (İÜ) Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Şafak Sahir Karamehmetoğlu, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özgün Enver ve Dekan Yardımcısı Sema Umut katıldı.

 

 

_DSC0735

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prof. Dr. Şafak Sahir Karamehmetoğlu konuşmasına, İÜ Rektörü Yunus Söylet’in sevgi ve saygılarını getirdiğini  belirterek başladı. Karamehmetoğlu, “İÜ Cerrahpaşalı olmak ayrıcalıktır bununla gurur duymalısınız. Tıp bundan sonra sizin hayatınız haline gelecek ama ailenizi ve akrabalarınız ihmal etmeyin” dedi ve son olarak meslek hayatınızda her zaman acaba doğru mu yaptım sorusunu kendinize sorun, diyerek sözlerini noktaladı.

 

 

_DSC0715

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özgün Enver ise düşüncelerini şöyle dile getirdi:  “Bir doktorun geceleri rahat uyuması gerekiyor ve aileler, çocuklarınızın buralara gelmesi sizin sayenizdedir. Gençler, hepinize bundan sonraki hayatınızda başarılar diliyorum ve her zaman alnınızın açık olmasını temenni ediyorum.”