Canon Fotoğraf Günleri Sona Erdi

AJANS ÜNİVERSİTE – SAFİYE ALTINKUM

Canon Eurasia Ürün Müdü Mert Gündoğdu’nun Canon ürünlerini tanıtan sunumu ile başlayan ikinci gün etkinliklerinde Milliyet Foto Muhabiri Ercan Arslan konuşmacı olarak yer aldı.

Meslekte 25. yılını tamamlayan Arslan’ın, Basın Fotoğrafçılığı alanındaki sunum ve konuşması öğrenciler tarafından ilgiyle karşılandı. Yalnızca gazetede fotoğraf çekmek ya da fotoğraf eğitimi vermek amacında olmadığını söyleyen Arslan, “Fotoğrafın tüm sınırlarını zorlamaya çalışıyorum” diyerek fotoğrafta daima yeni ve farklı arayışlar içinde olduğunu belirtti.

uuu

Basın fotoğrafında “Fotoğraf altı yazı, okurla bağlantı kurulan ilk yerdir. Bu yüzden çok önemlidir” şeklinde konuşan Arslan, “Bir basın fotoğrafının üzerinde; fotoğrafı çeken muhabirin, düzenleyen editörün, fotoğraftaki öznenin ve okurun olmak üzere dört kişinin hakkı vardır” dedi. Mesleğe yeni başlayacak öğrencilere de tavsiyelerde bulunan Ercan Arslan, sektörün ve işin kolay olmadığını ve emek gerektirdiğini ifade ederek, “Şayet bu işi yapacaksanız zorlu bir yolun sizi beklediğini bilmenizi isterim” şeklinde konuştu.

İÜ İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Onur Akyol ve Yrd. Doç. Dr. Mesut Aytekin’in de katıldığı etkinliğin sonunda, konuşmacılara İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ümit Sarı tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

0C4A9707