Canik’e Uzatmalarda Kaybettik

AJANS ÜNİVERSİTE – Oğulcan ÇOKSAYAR

Prof. Dr. Turgay Atasü Spor Salonu’nda 2 Nisan Pazar günü oynanan karşılaşmaya temsilcimiz İÜ SBK, La Tanya Chantella White, Ayşe Okul, Aija Putnina, Gizem Yavuz ve Jordan Hooper beşi ile başlarken, konuk ekip Canik Belediye Spor ise Frida Eldebrink, Miray Şahin Yıldırım, Ayşe Pelin Gürçavdı, Eshaya Maire Murph ve Viktoria Mirchev beşi ile başladı.

Karşılıklı basketlerle başlayan ilk çeyrekte her iki takım da dış atışlarla etkili olmaya çalışırken, periyodun son beş dakikalık bölümüne 7-11 Canik Belediye Spor üstünlüğüyle girildi. Dengeli bir oyunun hakim olduğu birinci periyodu, konuk ekip 18-24 önde tamamladı.

Ayşe Okul’un üç sayılık isabeti ile başlayan ikinci çeyreğe, konuk ekibin etkili oyunu ile devam edildi. Eshaya Marie Murp ile etkili olan Canik Belediye Spor farkı 9 sayıya kadar çıkarttı ve skoru 22-31’e getirdi. Temsilcimiz, La Tanya Chantella White ile farkı eritme çabalarında bulunurken, periyodun ilk beş dakikalık bölümünü 28-31 geride tamamladı. Canik Belediye Spor ilk yarının son bölümlerinde savunmada hata yapmazken farkı 10 sayıya kadar çıkarttı ve ikinci çeyreği 36-46 önde kapattı.

Karşılaşmanın üçüncü çeyreğine konuk ekibin etkili oyunu ile başlandı. Eshaya Marie Murph ve Viktria Vladimirovna Mirchev ile oyun kontrolünü ele alan Canik Belediye Spor, periyodun ilk beş dakikalık bölümünü 45-56 önde tamamladı. Kalan bölümde İÜ SBK, La Tanya Chantella White ile farkın açılmasına engel olmaya çalışırken, üçüncü çeyrek 54-61 Canik Belediye Spor’un üstünlüğü ile tamamlandı.

Mücadelenin son çeyreğine karşılıklı basketlerle başlandı. Konuk ekip, ilk beş dakikalık bölümü 66-74 önde tamamlarken oyun kontrolünü de elden bırakmadı. Aija Putnina ve Gizem Yavuz’un skora katkı vermeye başlamasının ardından, temsilcimiz farkı 3 sayıya kadar indirirdi. Karşılaşmanın son 40 saniyelik bölümüne 79-81 Canik Belediye Spor üstünlüğü ile girilirken, son hücumda Aija Putnina’nın elinden bulduğu basket ile temsilcimiz beraberliği yakaladı. Normal süresi 81-81 tamamlanan mücadelede uzatma devresine gidildi.

Uzatma devresine Frida Eldebrink’in etkili performansı ile başlayan Canik Belediye Spor, ilk iki dakikalık bölümü 84-92 önde tamamladı. Karşılaşmanın kalan kısmında, savunmada konsantrasyon kaybı yaşayan temsilcimiz farkın açılmasına engel olamazken, sahadan 86-101 mağlup ayrıldı.

Salon: Prof. Dr. Turgay Atasü

İÜ SBK: Kardelen Gezgin, La Tanya Chantella White 32, Ayşe Okul 9, Aija Putnina 16, Gizem Yavuz 14, İlayda Güner, Jordan Hooper 15.

Canik Belediye Spor: Ceren Gökdemir 3, Fatma Ata, Frida Eldebrink 34, Miray Şahin Yıldırım, Ayşe Pelin Gürçavdı 6, Tuğba Taşçı 2, Hülya Çoklar 12, Eshaya Marie Murph 27, Viktoria Vladimirovna Mirchev 27.

Periyotlar:

1.Periyot: 18-24
2.Periyot: 36-46
3.Periyot: 54-61
4.Periyot: 81-81
Uzatmalar: 86-101