Canik’e Şans Vermedik

AJANS ÜNİVERSİTE- Ozan ÖZEN

Prof. Dr. Turgay Atasü Spor Salonu’nda gerçekleşen karşılaşmaya temsilcimiz İÜ SBK, Gizem Yavuz, La Tanya White, Sasa Cado, Victoria Mircheva, Elizabeth Williams beşiyle, konuk ekip Canik Belediye ise Essence Tiffany Carson, Natasha Lacy, Deniz Çolakoğlu, Zane Teilane, Iva Perovanovic beşiyle maça başladı.

Karşılaşmanın birinci periyoduna etkili başlayamayan temsilcimiz rakibinin arka arkaya sayılarını engel olamadı. İlk beş dakikası 11-6 geride geçiren temsilcimiz, periyodu da 19-15 geride kapattı.

İkinci periyotta tempolu oyun sergileyen ekibimiz temposunu savunmaya da yansıtınca oyun temsilcimiz lehine döndü. Periyodun ortalarına doğru 11-0 seri yakalayan İÜ SBK skoru 26-22 yaptı. Temsilcimiz ilk yarıyı da farkı daha da açarak 37-29 önde bitirdi.

Üçüncü periyoda dengeli oyunla başlayan temsilcimiz periyot sonlarına doğru sabunmada konsantrasyon kaybı yaşadı. Rakibinin 9-0 serisine engel olamayan İÜ SBK son periyoda son anlarda bulduğu sayılarla 53-50 girdi.

Son periyoda etkili başlayan temsilcimiz periyodun ilk beş dakikasında bulduğu basketlerle açmayı başardı. Periyodun ortalarını 65-56 önde geçiren temsilcimiz karşılaşmadan da 75-63 galip ayrıldı.

Temsilcimizde 19 sayı ile Sasa Cado ve 18 sayı 12 ribaunt ile La Tanya White galibiyeti getiren önemli isimler oldu. Canik Belediye’de ise Essence Tiffany Carson’un 19 sayısı mağlubiyeti engelleyemedi.

“Çok Önemli Bir Maçtı”

Maç sonu basın toplantısında başantrenör Fırat Okul, takımın play off mücadelesi verdiğini anlattı. Play off adına önemli bir maça çıktıklarından bahseden Okul, bir üste çıkmak ve avantaj elde etmek için bu maçın çok önemli olduğunu belirtti. Maça kötü başladıklarını da sözlerine ekleyen Okul, “İstediğimiz şeyleri sahaya yansıttığımızda maçı önde götürdük. Direncimizi devam ettirdik. Saygı duyulacak bir rakibe karşı iyi bir galibiyet aldık. Hafta içinde bir maçımız daha var. Yoğun bir maç dönemine girdik yeniden. Oyuncularım bunu da atlatıp inşallah play off mücadelesinde ilk 8 içerisinde yer alacak” şeklinde konuştu.

Başarılı oyuncu Miray Şahin de önemli bir maç oynadıklarını belirtti. Canik’in hemen altlarında yer aldığını vurgulayan Şahin, “Deplasmanda da yendik, evimizde de yendik. İyi bir mücadele olduğunu düşünüyorum. Sonunda kazanmayı bildik. Önümüzde tempolu bir süreç var. Hatay maçımız var. Hatay maçımızı da elimizden geleni yaparak kazanacağımıza inanıyorum” dedi.

Salon: Prof. Dr. Turgay Atasü Spor Salonu

İÜ SBK: Williams 16, White 18, Ayşe Okul 4, Betül Kalfalı , Miray Şahin 7, Gizem Yavuz 5, Cado 19, Mircheva 6.

Canik Belediye: İlsu Darıcıoğlu , Teilane 7, Burcu Çiğil 3, Lacy 16, Perovanovic 11, Deniz Çolakoğlu 7, Carson 19.

Periyotlar:

1. Periyot: 15-19

2. Periyot: 37-29

3. Periyot: 53-50

4. Periyot: 75-63

Maçtan Kareler

DSC_0364

DSC_0348

DSC_0350

DSC_0352