Can Perinçek Radyo İletişim’deydi

AJANS ÜNİVERSİTE – Yağmur Ceren KURAL, Murat KASAP

Yaşam koçluğu yapmadan önce bu alanda farkındalık sahibi olmadığını belirten Perinçek, işinin büyük bir kısmının sosyal medyada olduğunu söyledi. Ortalama beş yıldır insanların bilinç düzeyini görebildiğini kaydeden Perinçek, “Bu alan o kadar sömürüye açık bir alan ki kimin neyi doğru söylediğini bilemiyorsun” şeklinde konuştu.

Doğal taşlardan bahseden Perinçek, “Bana göre doğal taşlara doğal denilmesinin nedeni evrende bulunan gerçek bir şeydir. Onlara gidip para vermek yerine bir kumsala gidip taş toplamak da aynı şeydir. O da doğal taş ve doğanın bir parçası çünkü. Hayatta her şey enerjiden ibaretse o da parçalanıp bir şekil haline gelmiş” dedi.

_DSC1988-crop

Hayattan beklentisinin genel insanlık adına anlayış olduğunu dile getiren Perinçek, “Kaliteli yaşamanın tek yolu ve tek çözümü hayattan ne istediğinin bilincinde olmak ve kendinin bilincinde olmak. Onun doğrultusunda zaten kendinin farkında olursan adımlarını ona göre daha doğru atarsın, seçimlerini daha net yaparsın. Bu da zaten sana kaliteli bir yaşamı sunar” şeklinde sözlerine devam etti.

Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Perinçek, “Kimler hangi bölümde okuyorsa hiçbir zaman hiçbir şey için geç değildir ne olursa olsun bulundukları bölümü gerçekten isteyerek seçtiklerinden emin olsunlar. Kalbiniz ne istiyorsa onun peşinden gidin çünkü hayatta hiçbir şey imkansız değil. İçinizden ne geliyorsa, hayatta sizi ne mutlu ediyorsa onun peşinden koşun” diyerek konuşmasını noktaladı.