Bursa’nın ‘Kundaktaki’ Metal Grubu: Loud Reaction

AJANS ÜNİVERSİTE – Efe SÖNMEZ

Bursalı rock dinleyicilerinin kurduğu Rock City Kültür Derneği, kente “Rock City” unvanını yeniden kazandırmak için çalışmalarına devam ediyor. Dernek bünyesinde bir araya gelen müzikseverler, Loud Reaction adında metal grubu kurdu.

Geçen yılın Aralık ayında kurulan dernek, kentte 1990’lı yıllarda esen rock rüzgarını milenyuma taşımayı amaçlıyor. Dernek bugüne kadar rock müzik dinleyicilerini bir araya getiren birçok organizasyona imza attı.

Ancak Rock City Kültür Derneği’nin Bursa rock kültürüne sağladığı katkılar bunlarla sınırlı değil. Dernek kente bir de metal grubu kazandırdı. Aynı zamanda dernek başkanı olan Sercan Raşa’nın vokalistliğini yaptığı metal grubu Loud Reaction, kısa süre önce çalışmalarına başladı.

Loud Reaction Çok İddialı

Loud Reaction grubunda vokalde Sercan Raşa, gitarda Mert Eken, ritim gitarda Kemalcan Özdolap, bateride Eymen Çayan, bas gitarda ise Ali Baltaoğlu olacak. Grupta Özdolap hariç tüm isimler daha önce de birlikte müzik yapmıştı. Uludağ Üniversitesi’nde okuyan ritim gitarist Kemalcan Özdolap ise dernek aracılığıyla Loud Reaction ekibinde yer aldı.

Ajans Üniversite’ye konuşan Loud Reaction’ın vokali Sercan Raşa, müzisyenlerin bir araya gelebilmesini “derneğin gücü” sayesinde başardıklarını belirtiyor. Raşa’nın aktardığı bilgiye göre, Bursa’nın henüz “kundaktaki” grubu Loud Reaction; Meshuggah, Lamb of God, Cannibal Corpse ve Machine Head gibi dünya metal müziğine damga vurmuş grupların izinden gidecek. Zira grup üyeleri de kendi tarzlarını thrash metalden death metale geniş bir yelpazede olduğunu ifade ediyor.

“Ortalığı Yıkacağız”

Loud Reaction’un Bursalı metal dinleyicilerine bir de müjdesi var. Grup 30 Mayıs’ta Nilüfer Belediyesince düzenlenen Mutlu Şehir Şenliği’nde sahne alacak. Bu, grubun ilk performansı olacak.

Bursa Rock City Kültür Derneği Başkanı ve Loud Reaction’ın vokali Sercan Raşa, başlarda cover yapacaklarını ancak ileride kendi bestelerini de icra etmek istediklerini belirtiyor ve ekliyor: “İnsanlar metal müziğe aç. Biz de çok açız. İnsanları eğlendirmek ve ortalığı yıkmak için geliyoruz…”