Burcu Kapu Tribün Spor’a Konuk Oldu

AJANS ÜNİVERSİTE-Esra MUTLU

Uğur Yapıcı ve Caner Bakır’ın hazırlayıp sunduğu programa konuk olan Burcu Kapu, Tribün Spor izleyicilerine spor eğitim hayatını, ilgilendiği alanları, futbola olan ilgisini ve spor medyası kariyerini anlattı.

İÜ Fen Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü mezunu olan, ilaç markalarında marka yöneticiliği yapan Kapu, ayakkabı tasarımcılığı da yaptı. Bir dönem Radyospor’da Topsuz Alan programını sunan Kapu,  2011 yılında ise televizyon programcılığına geçerek Tutkumuz Futbol programına başladı.

“Kesinlikle Radyo Programı Yapın”

Birbirinden farklı alanlarla ilgilenen Kapu, “Öğrenmeyi seviyorum, meraklayım. Bu alanlara ben de yapabiliyor muyum diye kendimi test ederek başladım” şeklinde konuştu. Kapu, futbolla her zaman ilgilendiğini ve spor yayıncılığına geçişinin doğaçlama olduğunu belirtti. Radyo programcılığının önemli olduğunu vurgulayan Kapu, “İletişim fakülteleri öğrencilerine tek bir öneride bulun deseler kesinlikle radyo programı yapın derim” diye konuştu.

Adsız11

“Spor Programları Show Programı Haline Geldi”

“Hiç Pas Vermiyorsun” isimli kitabı yazan Kapu, kitabı futbolla hiç ilgilenmeyen kesimin özellikle de kadınların futbolla ilgilenmesini sağlamak için yazdığını belirtti. Son dönem yapılan televizyon programlarını değerlendiren Kapu, spor programlarının show programı haline geldiğini söyledi.

Programda haftanın olayı ve haftanın dikkat çeken tweetleri incelendi. Ayrıca kısa soru cevap kısmında Kapu’ya beğenileri soruldu. Programın Fotoğraf Dolabı kısmında ilgi çeken fotoğraflar gösterildi. Kapu, program sonunda kitabını imzaladı.

Tribün Spor’un 7. bölümünde şu isimler görev aldı: Ercan Bayraktar (Yönetmen), Alkan Baş, Tuğba Demir, Mahummed Akkuş (Reji), Salih Köse (Kurgu), Tarık Arsan Mengenli, Serdar Aydın, Gülay Fışkın (Kamera), Eşref Gürkan Kılıç (Jenerik).

Tribün Spor’un 7. bölümünü linke tıklayarak izleyebilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=F8p0YHfdMIc