Brisa’nın Yeni Genel Müdürü Yiğit Gürçay Oldu

AJANS ÜNİVERSİTE

Brisa’nın açıklamasına göre, Hakan Bayman’dan boşalan Brisa Genel Müdürlüğü pozisyonuna 1 Eylül 2015 tarihi itibarıyla Yiğit Gürçay getirildi. Uzun süre çok uluslu şirketlerde üst düzey yöneticilik yapmış olan Gürçay, uluslararası liderlik deneyimiyle Brisa Genel Müdürlük görevini yürütecek. 2009 yılından bu yana şirketin Genel Müdürlük görevinde bulunan Hakan Bayman ise, 1 Eylül 2015 itibarıyla Bridgestone Corporation’ın Bağımsız Devletler Topluluğu/Rusya, Ortadoğu ve Afrika (CMA) Bölgesi Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak atandı. Bayman, aynı zamanda CMA bölgesinde faaliyet gösteren Brisa’da, Yönetim Kurulu Üyeliğini sürdürecek.
Açıklamada görüşlerine yer verilen Sabancı Holding ve Brisa Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Hakan Bayman’ın Bridgestone’da uluslararası bir görev için seçilmesinin, iki büyük grup arasındaki uyumlu ortaklığın başarısı olduğunu kaydetti.
Bayman’a yeni görevinde başarılar dileyen Sabancı, “Bayman’dan Genel Müdürlük bayrağını devralan Yiğit Gürçay’ın uluslararası deneyimi ve yetkinlikleriyle Brisa’nın başarısını bugün geldiği noktadan çok daha ilerilere taşıyacağına inanıyorum” değerlendirmesini yaptı.
Yiğit Gürçay Kimdir?
Yiğit Gürçay, 1988 yılında Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu ve 1989 yılında İstanbul Üniversitesi’nde Uluslararası İşletme alanında Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.
Çalışma hayatına Unilever Pazarlama Bölümü’nde başlayan Yiğit Gürçay, birçok uluslararası şirkette üst düzey görevlerde bulundu. Gürçay, Brisa’ya katılmadan önce son olarak GlaxoSmithKline (GSK) Orta Doğu, Afrika ve CIS Bölgeleri Kıdemli Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.
Kaynak: AA