Beyoğlu’nda Çocukların Yüzü Yaz Spor Okullarıyla Güldü

AJANS ÜNİVERSİTE

Beyoğlu Belediyesi’nin, çocuk ve gençlere sağlıklı yaşama kültürünü aşılamak, yaz tatillerini verimli ve aktif geçirmelerini sağlamak için her yaz düzenlediği yaz spor okulları, bu yaz yine eğitim dönemi biter bitmez çocuklar için kapılarını açtı. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın çocuklara armağanı olan yaz spor okullarının tamamen ücretsiz olması Beyoğlu’nda binlerce çocuğun ve ailenin yüzünü güldürdü. Beyoğlu Gençlik ve Spor İşleri Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen yaz spor okullarında çocuklara voleybol, basketbol, yüzme, yelken, masa tenisi, okçuluk ve savunma sporları gibi bir çok alanda eğitimler veriliyor.

Savunma sporları eğitimi kapsamında çocuklara Karate, Aikido, Muaythai ve Wushu dersleri veriliyor. Uzman eğitmenler tarafından verilen derslerde kendilerinin korunmayı öğrenen öğrenciler, beden ve ruh uyumu da yakalıyor.

Küçük Dev Adamlar Sıkı Bir Eğitimden Geçiyor

Basketbol kurslarında ise hafta içi her gün 09.00 ile 12.30 saatleri arasında eğitim alan küçük dev adamlar, geleceğin basketbol yıldızları arasına girmek istiyor. Sıkı bir disiplinle çalışan çocuklar yaz aylarında hem spor yapıp hem de uzun yıllar sürecek bir spor kariyerinin ilk adımlarını atıyor.

Geleceğin Voleybolcuları Yetişiyor

Yaz spor okulları çerçevesinde açılan voleybol kursunda geleceğin voleybolcuları yetişiyor. Hafta içi her gün 13.00 – 14.30 saatleri arasında gerçekleşen eğitimlerde genç sporcular, smaç, manşet, pas atma gibi voleybolun tekniklerini öğrenerek, geleceğin yıldızları arasına katılmak için ter döküyor.

Futbolun Minik Yıldızları Halı Sahaya İndi

Sütlüce ve Çıksalın Tesisleri’nde gerçekleşen futbol eğitimlerinde çocuklar futbolun incelikleriniKasımpaşa Spor Kulübü’nün alt yapı antrenörleri tarafından öğreniyor. Haftanın 6 günü futbol antrenmanlarına katılan çocuklar ve gençler, geleceğin futbol yıldızları arasında yer alabilmek için büyük bir mücadele ile çalışıyor.

Derece Yapıp Olimpiyata Gitmek İçin Koşuyorlar

Atletizm branşında haftanın her günü Cinderesi Parkı’nda farklı yaş gruplarından çocuklar atletizmin inceliklerinden, teknik yönlerine kadar zorlu eğitimlerden geçiyor. Hedeflerini büyük tutan çocuklar Türkiye dereceleri yapıp olimpiyatlara gidebilmek için yoğun çaba harcıyorlar.
Yaz spor okullarına katılan çocuklar tarafından yoğun ilgi gösterilen branşların başında gelen masa tenisi antrenmanları ise Beyoğlu Fetihtepe Semt Konağı’nda günde üç farklı grup halinde gerçekleştiriliyor. Formalarını giyinip ellerine raket ve toplarını alan çocuklar, profesyonel hocalar tarafından masa tenisinin önemli noktalarını ve kurallarını öğreniyor.

Kaynak: İHA