Beyazıt Yönetim Zirvesi’nde Girişimcilik Durağı

AJANS ÜNİVERSİTE- Elif AVCI, Abdurrahman MAZI

 

İstanbul Üniversitesi İşletme Kulübü “Girişimcilik Ve İnovasyon” adı altında düzenlediği programla geleceğin girişimcilerine önerilerde bulundu.

 

İstanbul Üniversitesi İşletme Kulübü’nün Beyazıt Yönetim Zirvesi işbirliğiyle düzenlediği “Girişimcilik Ve İnovasyon” isimli bilgilendirme ve öneri programı dün sona erdi. İstanbul Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen program 2 güne bölünmüş 8 oturum şeklinde yapıldı.

 

İstanbul Üniversitesi bünyesinde İşletme ve İktisat derslerinin yanı sıra artık Girişimcilik derslerinin de verilmeye başlanması sebebiyle programın 2. Günündeki ilk oturumunda “Girişimcileri Destekleyen Kurumlar” konuşuldu.

 

Yrd. Doç. Dr. Zümrüt Satı başkanlığında gerçekleştirilen panel başlamadan önce Manisa Soma’da gerçekleşen maden kazası sebebiyle hayatını kaybeden işçilerimiz adına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

 

Saygı duruşunun ardından başlayan oturuma Türkiye Kadın Girişimciler Derneği(KAGİDER) Yönetim Kurulu Üyesi Devrim Erol, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı(TTGV) Genel Sekreteri İhsan Karataylı ve İstanbul Üniversitesi Teknoloji Transfer Merkezi Müdür Yardımcısı Muzaffer Yaşar panelist olarak katıldı.

 

Girişimcilikte kadınların öneminden ve ülke kalkınmasında kadın figürünün katkısından bahsedilen panelde öğrencilere sektör hakkında bilgilendirme yapılırken aynı zamanda uyarı ve önerilerde de bulunuldu.