“Beyazıt Yönetim Zirvesi Geleceğin Finansı” Gerçekleştirildi

AJANS ÜNİVERSİTE- Müge KIZILTEPE, Oğulcan ÇOKSAYAR

İstanbul Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde SBF İşletme Kulübü tarafından bu yıl 8.’si düzenlenen BYZ Geleceğin Finansı etkinliği SBF Dekanı Prof. Dr. Emrah Cengiz’in açılış konuşmasıyla başladı. Konuşmasına işletmenin her alanın önemli olduğunu vurgulayarak başlayan Prof. Dr. Cengiz, “Konu finansman olunca biz pazarlamacılar çekişiyoruz. Çekişme her alanda oluyor çünkü işletmenin her alanı çok önemli” ifadelerini kullandı.

DSC_0080..

“Geleceğimizi Hep Birlikte Oluşturalım”

BYZ Geleceğin Finansı etkinliği SBF İşletme Kulübü Başkanı Begüm Nur Özdemir’in konuşmasıyla devam etti. Kulüp hakkında bilgi veren Özdemir, “’Geleceğimizi Hep Birlikte Oluşturalım’ sloganıyla kariyer kulüpleri arasında öncü olmak, çalışmak ve iyi işlere imza atmak için yola çıktık. Ben değil biz olmayı hedefledik” diyerek sözlerini noktaladı.

Etkinlik 1. oturum olan Finansal Okuryazarlık ile devam etti. Oturum Doç. Dr. Başak Turan İçke tarafından başlatıldı. İlk olarak Saxo Capital Markets CEO’su Savaş Divanoğlu söz aldı. Finansal okuryazarlık hakkında bilgi veren Divanoğlu, iyi yatırımlar yaparak iyi kazançlar sağlayabileceğimizi dile getirdi.

İkinci olarak söz alan Bloomberg HT Sunucusu Barış Esen işi yayıncılık tarafından ele aldı.  “Sizler gibi bu sıralarda yetiştim” diyen Esen, okul ve iş anılarından bahsetti. Yayınlarını yaparken her kesimin anlayabileceği şekilde yaptıklarını söyleyerek sözü Ekspres Yatırım, Yatırım Danışmanlığı Grup Müdürü Erdoğan Turan’a bıraktı.

Türkiye’deki finansal farkındalık hakkında bilgi veren Turan, olayların tamamen arz talep doğrultusunda ilerlediğini ifade etti. Arzın çok olduğunu ancak talep durumunun bir türlü artmadığından yakınan Turan, “Dünya çapındaki gelişmelere bakınca Türkiye’nin çokta geride kalmadığını söyleyebiliriz” dedi.

Son olarak işe yatırımcı yani finansal okuryazar tarafından yaklaşan İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Murat Sağman, “Çok önemli bir okulda çok değerli hocalarla okuyorsunuz” diyerek iş anılarını paylaştı.

Oturum seyircilerin soru cevapları ile devam etti. İlk oturum katılımcılara plaket verilmesi ile sonlandırıldı. Etkinlik Kurumsal Yönetim ve Etik, Finansal Teknolojiler, Finansta Kariyer oturumlarıyla devam etti ve sertifika töreniyle son buldu.