Beyazıt Deniz Elçileri Topluluğu Gönüllülerini Bekliyor

AJANS ÜNİVERSİTE-Esra MUTLU

İÜ Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mine Kırbaşlı ‘nın Banka ve Sigorta Bölümü Yönlendirilmiş Çalışma dersi kapsamında öğrenciler proje üretiyor. Projenin başlangıcıyla ilgili bilgi veren Yrd. Doç. Dr. Kırbaşlı, “Yönlendirilmiş Çalışma dersi kapsamında gönüllü olarak sosyal sorumluluklarını ve farkındalıklarını arttırmak amacıyla öğrencilerimize projeler veriyoruz. Öğrenciler haftada bir günleri ayırarak 14 hafta boyunca çalışmalarını yapıyorlar. Her grup yaptığı işle ilgili eğitimler alıyor ve bilinçlendirme amaçlı eğitimler veriyor” dedi.

Beyazıt Deniz Elçileri Topluluğu da TURMEPA ile işbirliği yaparak Mavi Kuşak Hareketi-İstanbul Boğazı Projesi’ne gönüllü olarak destek veriyor. Topluluğun üyelerinden İÜ Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Banka ve Sigorta Bölümü 2. Sınıf öğrencileri Merve Şen ve Seda Nur Gülnihal topluluğun faaliyetleri ile ilgili bilgi verdi. Şen ve Gülnihal, “TURMEPA deniz ve kıyı temizliğini amaçlayan, kirliliği önlemek isteyen bir kurum. Biz de Beyazıt Deniz Elçileri olarak işbirliği içerisindeyiz. İstanbul Üniversitesi’nde Beyazıt Deniz Elçileri Topluluğu oluşturduk. Amacımız deniz ve kıyı kirliliğini önleyerek gelecek nesillere daha temiz denizler bırakmak ve daha yaşanılabilir denizler bırakmak” şeklinde konuştu.

Proje kapsamında eğitimler ve etkinlikler düzenleyen topluluk,TURMEPA’nın 23 Nisan’da deniz görmemiş çocuklara yönelik olarak düzenleyeceği Boğaz gezisi etkinliğine ve Mayıs ayında uluslararası bir kıyı temizliğine destek verecek.

Topluluğunbünyesinde 15 üye bulunuyor ve topluluk haziran ayına kadar 200 gönüllü üye hedefliyor. Siz de gönüllü üye olmak için turmepa.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.