BESYO Öğrencileri Mesleğe Hazır

AJANS ÜNİVERSİTE – Mehmet Yaşar ARCA

Mezuniyet Töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. BESYO Antrenörlük Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kemal Nuri Özerkan, açılış konuşmasını yapmadan önce tüm öğrencileri sahneye davet etti.

Prof. Dr. Özerkan, “Hepimiz değişik duygular içerisindeyiz. Bugünkü yaşadıklarımız, biz öğretim üyeleri adına birer gurur kaynağı. Bizler Ulu Önder Atatürk’ün bize işaret ettiği akıl ve bilim yolunu, 4 yıl boyunca bütün yüreğimizle paylaştık. Hepimizin bildiği ‘Sporcunun zeki, çevik ve ahlaklı olanını severim’ sözündeki ahlakı ve etiği meslek ve insani yaşamları boyunca sürdürmelerine örnek teşkil edecek davranışlarda bulunmaya çalıştık. Mutlaka eksiklerimiz olmuştur. Ama hepimiz biliyoruz ki, bizler eksiklerle dolu bir hayatın içerisinde kendimizi tamamlayan varlıklarız” dedi ve Halil Cibran’ın, “Sizin diye bildiğiniz çocuklar gerçekte sizin çocuklarınız değildir. Onlar kendilerini bekleyen hayatın, oğulları ya da kızlarıdır. Siz onların bedenlerine çatabilirsiniz. Ama onların canlarına asla. Çünkü onların canları geleceğin saraylarında yaşar, sizler oraya düşlerinizde bile ulaşamazsınız” sözlerini alıntı yaparak konuşmasını sonlandırdı.

prof. dr. kemal nuri özerkan

DSC_0169
Mezuniyet yeminin ardından konuşan BESYO Antrenörlük Bölümü Birincisi Tuğba Karadaş ise heyecanlı aynı zamanda hüzünlü bir dönem yaşadıklarını belirterek “Hayatımızın bir sayfasına acı tatlı anlılarla kapatırken, diğer sayfasını yeni beklentiler ve umutlarla açıyoruz. Bizi buraya taşıyan değerli hocalarıma ve aileme teşekkür ediyorum” dedi. BESYO Antrenörlük Bölümü İkincisi Hikmet Güler olurken Üçüncü ise Altan Birinci oldu.

antrenörlük bölüm birincisi tuğba karadaş

Ardından BESYO Spor Yöneticiliği Bölüm Birincisi Merve Ferah, kendisine emek veren ailesine, öğretim üyelerine, tüm okul çalışanlarına teşekkür etti. Ferah, zamanın çabuk geçtiğini, ayrıldığı için hüzünlü olduğunu belirtti. BESYO Spor Yöneticiliği Bölüm İkincisi Hande Ayazcı, Bölüm Üçüncüsü Ahmet Odabaşı oldu.

spor yöneticiliği bölüm birincisi merve ferah
Çift Anadal Bölüm Birincisi Hanife Kübra Bayram, İkincisi Merve Ferah, Üçüncüsü Gizem Helvacı oldu.

çift anadal birincisi hanife kübrabayramm
Hanife Kübra Bayram

Mezuniyet töreninde konuşan BESYO Müdürü Prof. Dr. Bülent Bayraktar, öğrencileri ailelerinden 4 yıl önce teslim aldıklarını şimdi ise meslek hayatına teslim ettiklerini söyledi. Atatürk’ün ahlaki ilkelerine vurgu yapan Prof. Dr. Bayraktar, bu süreç içerisinde emek veren herkese teşekkür etti.
yüksekokul müdürü prof. dr. bülent bayraktar

Prof. Dr. Bayraktar’ın ardından İÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sedat Murat konuşma yaptı. Birçok mezuniyet törenine katıldığını ama burada kendisinin de çok heyecanlandığını ve anne babanın hakkının ödenmesinin zor olduğunu söyleyen Prof. Dr. Murat, “İnsan hayatında iki aşama vardır, birinci okul çatısı altındaki eğitimdir. Diğeri ise hayat girdabında öğrenilen eğitimdir. Spor mesleğine atılan öğrencilerimiz, sağlıklı nesiller yetişmesine vesile olacaklar” diyerek konuşmasını tamamladı.

rektör yrd. prof.dr sedat murat

Farklı branşlardan üniversiteyi temsil eden başarılı öğrencilere ödüller verildi. Tekerlekli Sandalye Basketbol branşında Türkiye Şampiyonu, Dünya Üçüncüsü Murat Yazıcı ilk bedensel engelli BESYO mezunu oldu.

DSC_0227

Renkli olaylara sahne olan törende, öğretim görevlileri arasında evlilik teklifi gerçekleşti.

evlilik teklifi

Tören, öğrencilerin kep fırlatmasının ardından sona erdi.

DSC_0340

Törenin diğer fotoğrafları: