Best FM Sertifika Programı Başladı

AJANS ÜNİVERSİTE- Betül YÜNCÜOĞLU

İÜ (İstanbul Üniversitesi) öğretim üyelerinin teorik eğitimini verdiği ve Best FM radyocularının tecrübelerini paylaştığı sertifika programını İÜ ve Best FM beraber düzenliyor. Sertifika programının amacı, radyoculuk alanında lisans ya da ön lisans eğitimi almış kişilerin sektör hakkında bilgi edinmesini sağlamak ve radyoculuk üzerine olan uygulama becerilerini geliştirmek. Teori ve uygulama birleştirilerek radyo programı hazırlığı süreci, stüdyoda radyo programı yayın uygulaması ve medya işletmeciliği konuları ele alınacak.

Eğitim programının düzenleneceği yer ise İÜ İletişim Fakültesi derslikleri ve Radyo Stüdyosu (Beyazıt) ile Best FM stüdyoları (Gümüşsuyu). 25 Ekim’de başlayan ve 6 hafta boyunca devam edecek olan programa son sınıflar ve mezunlar katılabiliyor.

Eğitim kadrosunu ise Prof. Dr. Pınar Eraslan ( Eğitim Koordinatörü ), Dr. Fırat Tufan ( İstanbul Üniversitesi), Cem Arslan ( Best FM ), Tufan Yakar ( Best FM ), Serdar Gökalp ( Best FM ), Berkay Acar  ( Best FM), Yasemin Şefik ( Best FM ) oluşturuyor.