Best Akademi Sertifika Töreni Gerçekleştirildi

AJANS ÜNİVERSİTE-Elif KARAKOÇ

Fotoğraf- Esra MUTLU

 

İstanbul Üniversitesi(İÜ) Sürekli Eğitim Merkezi(SEM) ve Best FM işbirliğiyle “Best Akademi Projesi” kapsamında düzenlenen “Best FM ile Uygulamalı Sertifika Programı Sertifika Dağıtım Töreni” 2 Mayıs Cuma günü İÜ Cep Sineması’nda gerçekleştirildi

 

İÜ İletişim Fakültesi öğretim üyeleri, Best FM yetkilileri ve program katılımcılarının hazır bulunduğu törende açılış konuşmasını yapan İÜ İletişim Fakültesi öğretim üyesi ve Best Akademi Program Koordinatörü Prof. Dr. Pınar Erarslan Yayınoğlu, yürütülen programın çıkış noktasını, radyo programcılığına gönül vermiş kişilerin sektöre doğru ellerde doğru bir şekilde hazırlanması olarak özetledi.

 

 

_DSC0012 - Kopya

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu eğitimin benzerlerinden farklılıklarının üzerinde duran Prof. Dr. Yayınoğlu, “Böylesi bir programda bulunması gereken ‘pratiğe dair bilgiyi’ gerçekten uygulamalı biçimde verme ilkesi gözetildi. Katılımcılar, ön görüşme ile bu alana ilgi ve uygunlukları bakımından seçildiler. Bu eğitim, başından itibaren, her iki kurum açısından da topluma hizmetin bir parçası olarak tasarlanmıştı” dedi.

 

Türkiye’de radyo yayıncılığını, tadı alındıktan sonra bırakılamayan bir cevher olarak değerlendiren Prof. Dr. Yayınoğlu, bu anlamda projenin sürekli kılınması arzusunda bulundu ve yüksek nitelikli bir eğitimi kısa zamanda mümkün kılan katılımcılara, eğitim kadrosuna teşekkürlerini ileterek konuşmasını sonlandırdı.

 

Prof. Dr. Yayınoğlu’ndan sonra konuşan, Best FM Haber Müdürü Tufan Yakar, İstanbul Üniversitesi ve Best FM’in işbirliği sonucunda oluşan projenin başarısını vurgularken, katılımcılara yayıncılık hayatlarında başarılar diledi. Projeye emeği geçen İÜ ve Best FM yetkililerine özel teşekkürlerini ileten Yakar, “Best FM Akademi katılımcıları ile bundan sonrasında başarılı işlerle gururlandığımız bir sürecin başındayız” diyerek bu sürecin herkes için hayırlı olmasını diledi.

 

 

 

_DSC0031 - Kopya

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prof. Dr. Yayınoğlu ve Yakar’ın konuşmalarının ardından İÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nilüfer Sezer, Best FM Haber Müdürü Tufan Yakar, SEM Müdürü Yrd. Doç. Dr. İbrahim Zeki Akyurt, İletişim Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Pınar Eraslan Yayınoğlu ve Prof. Dr. Neşe Kars, Best FM Kurumsal İletişim Müdürü Zeynep Hantaş, Best FM Yayın Sorumlusu Mutlu Yeşiltepe, Best FM Program Yayıncısı Yasemin Şefik, katılımcılara sertifikalarını takdim etti.

 

 

 

_DSC0039 - Kopya

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_DSC0062 - Kopya