Beşiktaş’ta Fotoğraf Zamanı

Beşiktaş’ın meydanlarına kurulacak olan festival, dev açık hava sergileri ile milyonlarca kişiyi fotoğraf sanatıyla buluşturacak. Fotoistanbul isimli 1. Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali, “Şehirler ve Hikâyeler” teması çerçevesinde, şehirlerin ve insanların hikâyelerini fotoğraflarla öyküleştirecek.

Doğuyla batı, klasikle modern, ustayla öğrenci arasında bir köprü inşa eden Fotoİstanbul’da yer alan fotoğraflar yüzyıllık terkedilmiş bir yetimhanede, taşınabilir konteynerlerde ve sokaklarda sergileniyor. Festival Murat Germen, Christopher Anderson, Ozan Sağdıç, Yuri Kozyrev, Jamie Wellford, Bieke Depoorter, İlker Gürer, Julianna Beasley, Yusuf Darıyerli, Matt Stuart, Gökşin Varan, Ata Kam ve daha birçok sanatçıya da ev sahipliği yapıyor.

Fotoİstanbul 50’den fazla sergi, 80 slideshow, 6 workshop içeriyor. Sanatçıların, eğitimcilerin, tasarımcıların ve editörlerin vereceği konferanslar ve katılanların portfolyo değerlendirmeleri de Türkiye’nin ve İstanbul’un göreceği en etkileyici festival olan Fotoİstanbul’un kapsamında yer alacak.

 

Kaynak: www.besiktas.bel.tr