Beşiktaş Karşısında Etkili Olamadık

AJANS ÜNİVERSİTE – Oğulcan ÇOKSAYAR

Prof. Dr. Turgay Atasü Spor Salonu’nda 9 Ocak Pazartesi günü oynanan karşılaşmaya temsilcimiz İÜ SBK, La Tanya White, Aija Putnina, Gizem Yavuz, Sasa Cado ve Jordan Hooper beşi ile başlarken, konuk ekip BJK, Shavonte Sade Zellous, Burcu Çiğil, Lindsey Harding, Iva Perovanovic ve Kiah Irene Stokes beşiyle başladı.

Karşılaşma iki takım da dengeli oyun ile başladı. İki takımın da oyun disiplininden ödün vermediği birinci çeyrekte, ilk beş dakikalık bölüm 7-8 BJK üstünlüğü ile geçildi. İlk periyodun son beş dakikalık bölümü BJK’nin etkili hücum performansı ile geçilirken, ilk çeyrek 11-24 BJK üstünlüğü ile tamamlandı.

İkinci çeyreğe konuk ekibin etkili oyunu ile başlandı. Temsilcimiz, La Tanya Chantella White ile bulduğu basketlerle farkın açılmasına engel olurken, periyodun ilk beş dakikalık bölümüne, 21-34 BJK üstünlüğü ile girildi. İki takımın da etkili bir savunma performansı gösterdiği ikinci çeyrekte son 1 dakikalık bölüme girilirken skor değişmezken, kalan bölüm karşılıklı basketlerle geçildi ve karşılaşmanın ilk yarısını BJK, 25-38 önde tamamladı.

Karşılaşmanın üçüncü çeyreği, Jordan Hooper’ın elinden bulduğumuz üç sayılık basket ile başladı. Kiah Irene Stokes ile üst üste basketler bulan BJK, oyunun kontrolünü elinden bırakmazken, üçüncü çeyreğin son beş dakikalık bölümüne konuk ekibin 30-44 üstünlüğü ile girildi. Üçüncü çeyreğin son bölümlerinde savunmada konsantrasyon kaybı yaşayan temsilcimiz, etkili BJK hücumlarını durduramazken, son üç dakikalık bölümde fark 20 sayıya ulaştı. Kalan bölümde temsilcimizin farkı azaltma çabaları görülürken, karşılaşmanın üçüncü çeyreğini 39-54 geride tamamladık.

Mücadelenin son çeyreğine etkili başlayan taraf, İÜ SBK oldu. La Tanya Chantella White ve Gizem Yavuz ile etkili olan temsilcimiz, farkı 9 sayıya kadar indirirken, karşılaşmanın son beş dakikalık bölümüne 53-62 BJK üstünlüğüyle girildi. Karşılaşmanın son iki dakikalık bölümüne girilirken temsilcimiz, Sasa Cado’nun üç sayılık isabeti ile farkı 5 sayıya kadar indirdi. Mücadelenin son 35 saniyelik bölümüne 63-67 BJK üstünlüğü ile girildi. Son hücumlarda etkili olamayan İÜ SBK, rakibi karşısında sahadan 65-71 mağlup ayrıldı.

Salon: Prof. Dr. Turgay Atasü

İÜ SBK: Şaziye İvegin Üner 3, La Tanya Chantella White 23, Ayşe Okul 3, Aija Putnina 8, Gizem Yavuz 12, İlayda Güner, Sasa Cado 9, Müyesser Ceyda Domaç 2, Jordan Hooper 5.

BJK: Kübra İmran Siyahdemir, Shavonte Sade Zellous 10, Burcu Çiğil 9, Esra Erden Atacan, Sera Özelçi, Lindsey Marcie Harding 13, Iva Perovanovic 14, Meltem Avcı, Mehtap Karabilecen 2, Sevgi Uzun 3, Kiah Irene Stokes 20.

Periyotlar:
1.Periyot:
11-24
2.Periyot: 25-38
3.Periyot: 39-54
4.Periyot: 65-71