Bengi Vargül Genç İletişimcilerle Buluştu

AJANS ÜNİVERSİTE- Gülçin CEYLAN

Bengi Vargül,TAV Havalimanlarını anlatan kısa film ile sunumuna başladı. Sunum sonrasında mesleki hayatındaki yükselişini anlatan Vargül, iletişimcilerin kendilerine güvenmelerinin en önemli olgu olduğunu belirtti. “Kendinize güvenmeniz gerekiyor en önemli tavsiyem budur “dedi.
Vargül, mesleki deneyimlerde teorik bilginin oldukça önemli olduğunu, pratiğin teori üzerine uygulandığını aktardı. Üniversite diplomasının 4 yıl geçerli olduğunu söyleyen Vargül, kişinin bundan sonraki yıllarda kendisini geliştirmesi gerektiğini vurguladı.

_DSC0077

Konuşması sırasında genç iletişimcilere sık sık tavsiyelerde bulunan Vargül, sıradan iletişimcilerden olmamaları konusunda uyardı, entelektüel birikime sahip olmaları gerektiğinin altını çizdi.Vargül, iletişim sektörü içerisinde sosyal medyanın da büyük bir önem teşkil ettiğini belirtti.İletişimcileri, iletişime açık olmaları konusunda uyaran Vargül, mesleklerine sahip çıkmalarını da tavsiyeleri arasına ekledi.
Sohbet havası içerisinde aktardığı bilgilerini pratiğe döken Bengi Vargül, “Yaratıcılık Dersi” kapsamında salonda bulunan iletişim öğrencilerine kâğıttan uçak yaptırdı. Meslek ile ilgili bilgi ve tecrübelerini aktaran Vargül, öğrencilerin sorularını yanıtlayarak etkinliği sonlandırdı.