Başöğretmenlik Onur Ödülü Töreni Yapıldı

AJANS ÜNİVERSİTE

Anadolu Eğitim Sendikası’nın 2015 Başöğretmenlik Onur Ödülü, törenle sahibine verildi. Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesi Taksim yerleşkesinde düzenlenen törende ödülünü alan Sakin Öner, Anadolu Eğitim Sendikası tarafından “Başöğretmenlik Onur Ödülü”ne layık görülmesinin meslek hayatının en gurur verici unsurlarından biri olduğunu söyledi.

Mesleğe başladığı ilk günden bu yana öğrencilerine her zaman adil ve eşit davrandığını, onların içindeki cevheri çıkarmak için çaba gösterdiğini belirten Öner, öğretmenlerin, öğrencilerin hayatında derin izler bıraktığını vurguladı.

Öner, lisedeki edebiyat öğretmenin de kendi hayatında çok etkili olduğunu ve mesleğini seçmesinde bu sevginin öne çıktığını aktardı. Öğrencilik hayatı boyunca edebiyat ve şiir ile iç içe olduğunu ifade eden Öner, şöyle konuştu: “İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanmama rağmen daha sonra İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’ne geçtim. İçime işleyen kâğıt ve mürekkep kokusu beni edebiyata yönlendirdi. Hayatım boyunca bizden önceki öğretmenlerimizden aldığımız bu kutsal mesleği hakkıyla yerine getirmek ve yeni nesillere örnek olmak için elimden geleni yaptım. Bugüne kadar birçok sendika ile iletişimim oldu ama Anadolu Eğitim Sendikası’nın benim için ayrı bir yeri var. Çünkü ilk kez bir kadın sendika başkanı ile karşılaşıyorum. Başkanı kadın olan bir sendikadan ödül almak ayrıca mutluluk verici.”

Anadolu Eğitim Sendikası Başkanı Cansel Güven de sendika olarak, 2005’ten bu yana her yıl, seçici kurul tarafından belirlenerek öğretmen kimliği ve eğitime olan hizmetleriyle yalnızca bir öğretmene takdim edilen “Başöğretmenlik Onur Ödülleri’nin 11’incisi Sakin Öner’e sunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

KAYNAK: AA