Aziz Sancar Deneysel Tıp Araştırması Enstitüsü Açıldı

AJANS ÜNİVERSİTE- Doğukan VERBİÇ

Açılış konuşmasını yapan DETAE (Deneysel Tıp Araştırma Enstitüsü) Müdürü Prof. Dr. Uğur Özbek, katılımcıları selamlayarak mutluluklarını dile getirdi ve yerini konuşması için Prof. Dr. Aziz Sancar’a bıraktı.

Prof. Dr. Aziz Sancar, “Tıp Araştırma Merkezi’ne benim adımı koyduğunuz için çok teşekkür ederim. İnşallah buradaki araştırmalara katkım olacak. Türkiye’de kimya, fizik ve tıp araştırması lazım. Avrupa’dan ithal etmekle bu iş olmaz ve bu bakımdan tıp araştırma merkezine benim adımı vermişsiniz. Bu benim için büyük bir onurdur, inşallah burada büyük bir araştırmalar yapılır ve benden de başarılı insanlar çıkar onun ismini veririz. Herkese çok teşekkür ediyorum, çok sağ olun hepinizin gözlerinden öperim” dedi.

Prof. Dr. Özbek Aziz Sancar Deneysel Tıp Araştırma Enstitüsü’nün açılışından sonra davetlilere projeleri hakkında kısa bilgiler paylaştı ve konuşmasından sonra sözü tekrar Prof. Dr. Sancar’a bıraktı. Prof. Dr. Sancar, “Ben dinlerken öğrendim ki güzel şeyler yapıyorsunuz. Ankara’da benim adıma bir araştırma merkezi açıldı ve bununla beraber bir de sorumluluk geliyor. Söyleyeceğim tek şey elimden geleni yapacağım ve buraya yardımcı olacağım. Tekrardan teşekkür ederim” diyerek sözlerini bitirdi.

DSC_0271